Nikt z nas nie lubi porannych pobudek. Tylko nieliczne grono osób można zaliczyć do „rannych ptaszków”. Pozostała grupa ma zdecydowane problemy ze wstawaniem. Kiedy dzwoni budzik, większość z nas ma ochotę sięgnąć po młotek… Większość też naciąga poduszkę na głowę licząc na to, że czas magicznie się cofnie o parę godzin i będzie można jeszcze chwilę beztrosko pospać. Nic z tego. Magia sprawdza się wyłącznie w kinie. Niestety. Co zatem robimy, aby się obudzić i dobudzić? Parzymy kawę. Zazwyczaj mocną. Bardzo mocną. Fakt, mała czarna stawia na nogi, ale ma też swoje „ale”. Wypijana w nadmiarze nie wychodzi nam na zdrowie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że śmiało możemy wdrożyć w życie inne sposoby na obudzenie się. Nie wiem czy wiecie, ale istnieje kilka skutecznych alternatyw dla kawy. Co nas obudzi?

Poranne rozciąganie

Nic tak nie budzi organizmu jak dobre przeciągnięcie się. Zamiast więc gnać prosto do kuchni po kawę, zacznij rozciągać się jak kot. Rozciągaj powoli najpierw dolne partie ciała, a później górne. Postaraj się nie ominąć żadnego mięśnia. Rozciągnij nogi, później grzbiet, ramiona, itp. W ten sposób dasz sygnał organizmowi, że czas wstawać. Rozciąganie możesz też połączyć z głębokim oddychaniem, dzięki któremu świetnie dotlenisz organizm i pobudzisz krążenie krwi. Gwarantuję, że kawa nie będzie ci już potrzebna. Zamiast niej będziesz mogła wypić pożywne smoothie lub koktajl owocowy.

poranne rozciąganie pomoże obudzić organizm

Woda z cytryną

Nie jest tajemnicą, że ciepła woda z cytryną to najlepszy zastrzyk energetyczny na dzień dobry. Cytryna i wyciśnięty z niej sok ma dużo witaminy C, dzięki czemu działa na organizm oczyszczająco, wzmacniająco i pobudzająco.

Energetyczny masaż pod prysznicem

Mało kto z nas ma rano czas na kąpiele w wannie. Większość ogranicza się do 5 lub 10 minutowego prysznica. Zamiast myć ciało jak do tej pory, zacznij je masować ostrą szczotką. Nie dość, że ujędrnisz ciało, to na dodatek skutecznie obudzisz i pobudzisz organizm.

Chłodna woda

Ciepła woda relaksuje i rozluźnia. Warto więc zostawić ją sobie na dobranoc, przed pójściem spać. Rano lepiej postawić na chłodne lub wręcz lodowate strumienie. Obmycie twarzy lodowatą wodą od razu cię obudzi i pobudzi do działania. Zimna woda doskonale stymuluje krążenie. Poza tym, niweluje opuchliznę i wspaniale orzeźwia.