Grudzień to cudowny, aczkolwiek dość trudny czas. Brak słońca, zbliżające się święta, a co za tym idzie uczucie zmęczenia, stres i rozdrażnienie – to wszystko może skutecznie obniżyć nastrój i sprawić, że nic nam nie będzie się chciało. Spokojnie. Ze wszystkim można dać sobie radę. Zanim jednak przejdziemy do załatwiania rzeczy ważnych i ważniejszych powinniśmy zadbać o solidny relaks. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Specjaliści twierdzą, że tylko nieznaczna część osób potrafi naprawdę odpoczywać. Inni ponoć robią to nieumiejętnie. Jak się relaksować? Jakie metody na relaks są najbardziej skuteczne?

Jeśli relaks to aromatyczna kąpiel!

formy relaksuDla wielu kobiet idealną formą relaksu jest ciepła, aromatyczna kąpiel. I faktycznie, kąpiel w wannie wypełnionej po brzegi delikatną pianką potrafi rozpieścić zmysły. Jeśli do wanny dodamy kilka kropelek aromatycznego olejku, dodatkowo zrelaksujemy ciało i umysł. Nasze mięśnie przyjemnie się rozluźnią. Stres zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Udowodniono, że już pół godzinny seans w wannie sprawia, że zapominamy o całym świecie, a zwłaszcza o wszystkich troskach i problemach. Aby relaks w wannie był w 100% skuteczny musisz zadbać o kilka detali. Przede wszystkim wyłącz telefon lub odłóż go gdzieś daleko. Włącz ulubioną muzykę i zapal świece. Relaks przy świecach jest skuteczniejszy niż przy normalnym świetle. Możesz też sięgnąć po kieliszek ulubionego wina. Do dzieła!

Znane techniki relaksacyjne

sposoby na relaksInteresuje cię szybki relaks? Koniecznie zapoznaj się z prostymi technikami relaksacyjnymi, które pomogą ci szybko pozbyć się stresu i napięcia. Bardzo skuteczne jest głębokie oddychanie. Na pewno nie raz słyszałaś, że aby się uspokoić należy oddychać. Świadome, powolne i głębokie oddychanie pozwala opanować nerwy i odnaleźć wewnętrzną równowagę. Szybki relaks to także chwila lenistwa z nogami założonymi do góry. Około 15 minut takiego leżenia przyniesie niesamowitą ulgę. Twoje ciało na pewno będzie ci za to wdzięczne. Możesz też pokusić się o krótką drzemkę. To kolejna skuteczna forma relaksu, która stawia na nogi lepiej niż niejedna filiżanka kawy. Pół godziny snu potrafi zdziałać cuda, odświeża umysł i regeneruje siły.