Słyszeliście o trawie pszenicznej? Ja dopiero całkiem niedawno ją odkryłam. Na początku podchodziłam do niej z dużym dystansem. Co prawda od wielu osób słyszałam, że jest magiczna w skutkach, ale jakoś bałam się spróbować. Przede wszystkim bałam się, że nie będę mogła jej przełknąć. Wierzcie mi na słowo, że nie jest tak źle! Jest lepiej niż myślałam. Czym dokładnie jest trawa pszeniczna, a także jakie ma właściwości i dlaczego warto pić? O tym poniżej 🙂

Trawa pszeniczna – czyli co?

Trawa pszeniczna to roślina zielona, co od razu sugeruje, że jest źródłem chlorofilu. A jak wiadomo chlorofil ma niesamowite działanie uzdrawiające. Posiada szereg zalet oraz wszelkich zdrowotnych korzyści. Zapobiega nowotworom, zwalcza anemię oraz zapalenie wątroby, a nawet poprawia wzrok. Chlorofil, którego wdzięcznym źródłem jest trwa pszeniczna to także największy sprzymierzeniec kobiet. Reguluje menstruacje oraz zwiększa produkcję mleka u matek karmiących. Ale trawa pszeniczna to nie tylko chlorofil. To także ponad 90 minerałów. Dzięki przyjmowaniu trawy pszenicznej zaopatrujemy się w najróżniejsze składniki odżywcze, enzymy oraz całą gamę witamin. Wystarczy tu wspomnieć o witaminie A, E i witaminach z grupy B, a także żelazie, potasie, magnezie.

Sok z trawy pszenicznej dobry na wszystko!

Sok z trawy pszenicznej to napój uniwersalny i wszechstronny. Działa od środka i od zewnątrz. Genialnie oddziałuje na skórę twarzy – oczyszcza ją, ujędrnia i odżywia. Do tego spowalnia proces starzenia się skóry. Odżywia skórę głowy, leczy stany zapalne, nadaje włosom połysk. Odblokowuje zatoki (wystarczy zaaplikować do nosa jak zwykłe krople), przyspiesza gojenie ran i działa kojąco na ukąszenia owadów. To tyle z działania od zewnątrz. A jakie działanie wykazuje od wewnątrz? Przede wszystkim trawa pszeniczna zawiera serotoninę i tryptofan, dzięki czemu wypijana regularnie poprawia nastrój i przeciwdziała stanom depresyjnym.

Oczyszcza, pobudza metabolizm i leczy wiele schorzeń

Sok z trawy pszenicznej oczyszcza krew i przewód pokarmowy. Pobudza metabolizm oraz system immunologiczny, zwany również odpornościowym. Po trawę pszeniczną lubią sięgać osoby będące na diecie odchudzającej. Nic w tym dziwnego, gdyż sok z trawy pszenicznej zapobiega otyłości i wspomaga odchudzanie. Dzięki temu, ze reguluje poziom cukru we krwi, zapobiega też cukrzycy. Łagodzi również wiele schorzeń – pomaga w leczeniu wrzodów żołądka, zaparć i innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Na koniec warto dodać, że trawa pszeniczna wspomaga detoks całego organizmu, a w szczególności wątroby.