Bez względu na rodzaj skóry, w codziennej pielęgnacji twarzy najważniejsze jest nawilżanie. Nawilżać należy zarówno skórę suchą, jak również wrażliwą, normalną i przetłuszczającą się. Nawilżać należy skórę młodą i dojrzałą. Nawilżenia potrzebuje zarówno skóra z niedoskonałościami, jak i z oznakami starzenia się. O nawilżaniu skóry należy pamiętać szczególnie w sezonie grzewczym, kiedy powietrze w pomieszczeniach robi się suche i co za tym idzie, powoduje przesuszenie skóry. Jeśli w odpowiednim momencie nie dostarczymy skórze dostatecznej ilości wody, wpłynie to na pogorszenie jej kondycji. Niewystarczająco nawilżona skóra stanie się szorstka i mało elastyczna, a także zaczerwieniona, piekąca i swędząca. Straci również swój naturalny blask.

Skórę możemy nawilżać na kilka sposobów: od wewnątrz i od zewnątrz. Najłatwiejszym sposobem na nawilżenie skóry od wewnątrz jest wypijacie dużych ilości płynów (około 2 litrów), a zwłaszcza niegazowanej wody mineralnej. Najłatwiejszym sposobem na nawilżenie skóry od zewnątrz jest sięgnięcie po kremy do twarzy o właściwościach nawilżających.

Osobiście mogę Wam polecić kremy do twarzy marki Nivea. Produkty te dodają zmęczonej skórze energii i zapewniają głębokie nawilżenie. Nawilżające kremy do twarzy Nivea dostępne są w rozmaitej odsłonie – dla każdego typu i rodzaju skóry. Na pewno każda z Was znajdzie coś dla siebie 🙂

odświeżający krem nawilżający na dzień

odświeżający krem nawilżający na dzień

przeciwzmarszczkowy krem nawilżający

przeciwzmarszczkowy krem nawilżający

odżywczy krem nawilżający

odżywczy krem nawilżający

matujący krem nawilżający

matujący krem nawilżający