Każdego dnia organizm człowieka zmaga się z szeregiem zatruwających go związków. W obecnych czasach toksyny mogą być obecne we wszystkich produktach spożywczych. Pewnie Was zaskoczę mówiąc, że toksyny mogą być obecne także w warzywach i owocach. A jednak…

Każdego dnia do naszego organizmu trafiają metale ciężkie, które zaburzają jego normalne funkcjonowanie, a co za tym idzie, nasze dobre samopoczucie. Aby nasz organizm cieszył się zdrowiem i pełnią sił witalnych, konieczna jest detoksykacja. Jeśli raz na jakiś czas jej nie zastosujemy, wówczas możemy borykać się z szeregiem nieprzyjemnych objawów.

Główne objawy zanieczyszczenia organizmu

Nadmiar szkodliwych toksyn w organizmie może powodować zarówno zmęczenie, jak i brak energii. Może także wpływać na problemy z koncentracją i stan naszej skóry. Zanieczyszczona skóra staje się poszarzała i matowa. Dość szybko traci blask i robi się ziemista. Mając zanieczyszczony organizm możemy ciągle czuć się zmęczeni i nie mieć na nic ochoty. Możemy cały czas być senni i przez to stawać się coraz bardziej wycofani z życia towarzyskiego.

Owocowa dieta oczyszczająca organizm z toksyn

zielone smoothie na oczyszczanie organizmu

zielone smoothie na oczyszczanie organizmu

Dieta oczyszczająca organizm nie musi wiązać się z głodówką. Nie jest prawdą, że w celu pozbycia się trujących substancji z naszego organizmu, nie możemy nic jeść. Na pewno to, co musimy zrobić, to wyeliminować z menu kawę, herbatę, alkohol i papierosy. Dieta oczyszczająca organizm powinna ograniczyć lub całkowicie wyeliminować niektóre produkty spożywcze, a zwłaszcza żywność przetworzoną, tłuszcze zwierzęce, węglowodany proste i cukry.

Lekiem na całe zło jest zamienienie niezdrowych produktów świeżymi warzywami i owocami.

Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie kuracji sokowej. Przyrządzane soki warzywno-owocowe mogą zastąpić tradycyjne posiłki. W ten sposób oczyszczą organizm, a jednocześnie nie pozbawią go ważnych witamin i minerałów. Dieta sokami może trwać od 3 do 5 dni.

Ziołowa dieta oczyszczająca organizm z toksyn

ziółka na oczyszczanie organizmu

ziółka na oczyszczanie organizmu

Innym sposobem wspomagającym detoks jest zioła dieta oczyszczająca organizm. Do najczęściej polecanych ziół odtruwających należą: mniszek lekarski, skrzyp polny i łopian większy. Oczyszczanie ziołami jest dość długotrwałe i może trwać nawet przez kilka miesięcy. Ważne jest dobranie mieszanek takich ziół, których właściwości nawzajem się nie wykluczają.

Preparaty wspomagające oczyszczanie organizmu

Nie wiem czy wiecie, ale nasz organizm został wyposażony w naturalne filtry oczyszczające organizm, jak nerki i wątroba. Aby jednak te filtry działały prawidłowo i na długo zachowały swoją sprawność, należy systematycznie dbać o ich kondycję, unikać przeładowania organizmu substancjami toksycznymi i wspomagać go w procesach oczyszczania.

Hepatil Detox na oczyszczanie organizmu

Hepatil Detox na oczyszczanie organizmu

Wspomagająco na pracę nerek i wątroby działa m.in. HEPATIL DETOX. Jest to suplement diety, który w swoim składzie zawiera starannie wyselekcjonowane składniki naturalne, które wspomagają wątrobę w detoksykacji, czyli kluczowym dla zdrowia procesie oczyszczania organizmu z toksyn, jak również wspomagają usuwanie metali ciężkich z organizmu.

Bez wody ani rusz!

Dieta oczyszczająca organizm to jedno. Suplementy to drugie, a przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów to trzecie. Oprócz napojów uwzględnionych w jadłospisie, każdego dnia trzeba wypijać od 1,5 do 2 litrów niegazowanej wody mineralnej. Możecie wspomagać swoje odchudzanie i oczyszczanie organizmu naparami ziołowymi.