Wzorniki mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach. Są one użytkowane szczególnie w branży wykończeniowej i projektowej, pomagając projektantom oraz klientom w wyborze odpowiednich materiałów. Wzorniki są używane również w przypadku płytek ceramicznych. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie są zalety wzorników płytek dla sklepów?

Dzięki wzornikom płytek ceramicznych można bardzo łatwo zapoznać się z różnymi rodzajami płytek wchodzącymi w skład oferty producenta i poszczególnych kolekcji. Wzorniki pozwalają również na porównanie płytek ze sobą oraz z innymi materiałami, na przykład kolorami farb używanymi do malowania ścian.

Ze względu na swoją budowę i zastosowanie wzorniki płytek mają zatem szereg zalet, które zauważają zarówno sami producent i sprzedawcy, jak i klienci.

Producent i sklep prowadzący sprzedaż płytek ceramicznych mogą wtedy łatwo przedstawić swoją ofertę klientom, co pozwala w konsekwencji na uzyskanie większej sprzedaży. Również wzorniki umożliwiają prezentację pełnych kolekcji bez konieczności posiadania w magazynie wszystkich rodzajów i kolorów płytek. Wówczas w razie potrzeby można zamówić je u producenta czy w hurtowni.

Klienci dzięki wzornikom płytek mogą natomiast uniknąć problemów z wyborem odpowiednich materiałów wykończeniowych do łazienki, kuchni, na podłogę w korytarzu i do innych wnętrz.

Rodzaje wzorników płytek ceramicznych

Wzorniki płytek ceramicznych mogą mieć różne formy, co powoduje, że można również dopasować je do rodzaju oferowanych płytek, ich wymiarów, wzorów.

Najczęściej używane są małe wzorniki płytek w formie opakowań, okładek i książeczek, w których umieszcza się małe próbki płytek. Są one używane wtedy, gdy płytki mają jednolite wzory lub powtarzalne wzory, dlatego nie ma potrzeby przedstawiania dużej powierzchni płytki we wzorniku.

Również wzorniki płytek mogą mieć formę pudełek pozwalających na zaprezentowanie całych płytek. Są one używane w przypadku płytek wzorzystych. Takie wzorniki są też stosowane przez sklepy internetowe, które oferują klientom pojedyncze płytki jako próbki. Klient może wtedy zamówić wzornik do domu.

Gdzie zamówić wzorniki płytek?

Aby otrzymać profesjonalnie wyglądające wzorniki płytek, konieczne jest skontaktowanie się z ich producentem. Obecnie takie wzorniki wykonuje wiele firm, a z ich ofertami można zapoznać się bliżej w sieci.

Do zamówienia wzornika konieczne jest przekazanie płytek, które mają posłużyć jako próbki, a także uzgodnienie jego projektu graficznego lub przekazanie go do producenta.

W przypadku wzorników w formie opakowań można zamówić je w różnych wielkościach i wymiarach. Następnie po umieszczeniu w nich płytek można wysyłać je do klientów.