Chcesz wycisnąć ze swojego samochodu jeszcze więcej mocy? W takim przypadku pomyśl o przeprowadzeniu chip tuningu! Teraz na taką procedurę decyduje się wielu właścicieli samochodów. Na czym polega chip tuning? Jakie ma on zalety? Ile kosztuje?

Na czym polega chip tuning?

Termin ten odnosi się do rodzaju procedury, której celem jest zmiana parametrów układów samochodowych z wykorzystaniem zastosowanych w pojeździe komputerów pokładowych i sterowników oraz oprogramowania, na bazie którego pracują.

Przede wszystkim chip tuning dotyczy silnika i pozwala on na zmianę jego fabrycznych ustawień. Za jego pomocą można wtedy uzyskać dodatkową moc silnika oraz zwiększyć osiągi pojazdu. To powoduje, że po jego przeprowadzeniu pojazd może prowadzić się jeszcze lepiej. Dodatkowo można również uzyskać oszczędność paliwa.

Kiedy można przeprowadzić chip tuning?

Chip tuning jest procedurą legalną. Zasadniczo można wykonać go w każdym nowoczesnym samochodzie, natomiast warto pamiętać o tym, że może on również powodować problemy w przypadku aut nowszych, które nadal są na gwarancji.

Nie oznacza to, że nie można wykonać go w samochodach odebranych niedawno z salonu. Stosowane są wtedy określone rodzaje akcesoriów określane jako tuning box, które nie są instalowane na stałe i można je zdemontować.

Zasadniczo takie zmiany są bezpieczne, natomiast trzeba pamiętać o tym, że wszystko zależy od wybranego tunera, czyli osoby, która zajmuje się takim tuningiem. Nieprawidłowo przeprowadzony może on spowodować nawet uszkodzenie silnika, a tym samym poważne szkody i koszty dla właściciela pojazdu.

Gdzie można przeprowadzić chip tuning?

Obecnie chip tuning jest usługą cieszącą się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród młodszych właścicieli samochodów. Można zatem bez problemów skorzystać z niej w różnych miejscach, na przykład w warsztatach samochodowych specjalizujących się w tuningu.

W sprzedaży można znaleźć też gotowe boxy, które zostały wspomniane wcześniej. Są one konstruowane dla konkretnych pojazdów oraz są łatwe i szybkie w zamontowaniu dla osoby z podstawową wiedzą.

Chip tuning – ile kosztuje?

Jeżeli chodzi o modyfikacje jak chip tuning cena – https://wroclawski.com.pl/tunning-mocy/chiptunning/ zależna jest od wielu czynników, między innymi od rodzaju samochodu, zakresu zmian, sposobu przeprowadzenia tuningu.

W przypadku boxów ceny rozpoczynają się już od około 100 złotych. W tym przypadku można uzyskać większą moc oraz oszczędność paliwa.

Z kolei profesjonalny chip tuning prowadzony w warsztacie samochodowym może być wydatkiem wynoszącym od około 500 do ponad 1000 złotych.

Dokładne informacje o cenach związanych z tuningiem można znaleźć już teraz online na stronach warsztatów oraz w sklepach, które prowadzą sprzedaż boxów do chip tuningu.