Jednym z największych atutów każdej kobiety są włosy. To one podnoszą naszą atrakcyjność i nierzadko wpływają na pewność siebie. Nic więc dziwnego, że każda z nas wpada w panikę w momencie, kiedy zaczynają wypadać. Oczywiście przyczyn takiego stanu rzeczy może być całe mnóstwo od niedoborów witamin i pierwiastków zaczynając, na nieodpowiedniej diecie i pielęgnacji kończąc. Niekiedy za wypadaniem włosów stoją uwarunkowania genetyczne, stres oraz wahania hormonalne. Najważniejsze, że te wszystkie uszkodzenia w łatwy sposób można naprawić. O ile wypadanie włosów wynikające z pewnych chorób wymagają konsultacji i wsparcia lekarza, o tyle w każdym innym wypadku świetnie sprawdzą się domowe sposoby i zmiana stylu życia.

Dieta pod lupą

Wypadanie włosów to częsty znak, że w naszym organizmie brakuje składników odżywczych. Zazwyczaj tego typu sytuacje mają miejsce w sezonie zimowym, kiedy to jemy mniej warzyw i owoców. Zmiana nawyków żywieniowych potrafi zdziałać cuda. Nie jest tajemnicą, że zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa pięknych włosów. Aby włosy odzyskały dawną świetność należy zadbać o zdrowe jedzenie. W codziennym menu powinny zagościć świeże warzywa i owoce, a także produkty z pełnego ziarna, które są świetnym źródłem cynku i żelaza – pierwiastków, które dbają o zdrowie i dobrą kondycję włosów. Warto również włączyć do diety kasze i ciemny makaron oraz ryby bogate w kwasy omega 3.

co na wypadanie włosów

Chwila relaksu

Wypadanie włosów może być również następstwem przewlekłego stresu. W takim przypadku rozwiązaniem problemu będzie zminimalizowanie sytuacji napięciowych. Oczywiście nie jest to takie proste, ale też nie jest niemożliwe. Relaksu i radzenia sobie ze stresem można się nauczyć. Relaksować można się na kilka sposobów. Na pewno pomocna jest aktywność fizyczna: bieganie, pływanie, jazda na rowerze, itp. Jeśli stres zaczyna was przerastać, warto poszukać pomocy u specjalisty.

Stop suszarkom i prostownicom

Twoje włosy nadmiernie wypadają? Może zbyt często sięgasz po suszarkę, lokówkę lub prostownicę? Tego typu zabiegi potrafią mocno osłabić włosy i tym samym spowodować ich wypadanie. Aby zatrzymać proces wypadania włosów warto ograniczyć tego typu zabiegi do minimum. Włosy można myć wieczorem i pozwolić, żeby same wyschły. Codzienne prostowanie też nie jest koniecznością. To tylko nasze zgubne przyzwyczajenie. A jeśli mimo wszystko nie umiesz obejść się bez prostowania włosów, koniecznie kup specjalny środek ochronny do prostowania włosów, który ochroni włosy przed niekorzystnym działaniem zbyt wysokich temperatur.

co robić gdy wypadają włosy

Odpowiednie kosmetyki

Istotną rolę w pielęgnacji włosów odgrywają kosmetyki. To, po jakie sięgamy ma duży wpływ na kondycję włosów. Najlepszym rozwiązaniem są produkty bez silikonów i konserwantów, a więc jak najbardziej naturalne. Ale jeśli już nasze włosy zaczynają wypadać, wówczas należy sięgnąć specjalny szampon na wypadanie włosów. Przydatne będą też maski regenerujące i wzmacniające włosy.