Każdy z nas miewa lepsze i gorsze dni. Nie oszukujmy się – dzisiejsze czasy nie należą do najłatwiejszych. Z każdej strony słyszmy, że mamy być najlepsi w tym i tamtym. Presja momentami jest tak duża, że nawet największy twardziel wysiada. Im bardziej chcemy robić wszystko najlepiej, tym bardziej jesteśmy zestresowani i zmęczeni. A od tego już krótka droga do nerwicy, zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju czy depresji. Musicie pamiętać, że spadki nastroju i depresja to choroby. A chorób nie wolno się wstydzić. Należy je leczyć.

Na całym świecie niezwykle popularne są psychoterapie: indywidualne lub grupowe. W niektórych środowiskach chodzenie do psychologa jest oznaką prestiżu (to tak z przymrużeniem oka). Fakt jest taki, że jeśli jest nam źle i sami nie potrafimy sobie pomóc, powinniśmy poprosić o pomoc profesjonalistę.

Psycholog – lek na całe zło

b67cbd003eb5a3b1f2419229936d1b8dPsycholog to dziś lek na wszelkie zło. Korzystanie z jego porad i pomocy przynosi zadziwiającą ulgę. Różnego rodzaju terapie i psychoterapie pomagają oswoić lęki i zmierzyć się z nimi. Pomagają również pokonać własne ograniczenia, jak nieśmiałość, brak pewności siebie, niska samoocena, lęk przed otoczeniem. W zależności od indywidualnych preferencji, psycholog może umówić się z nami na terapię indywidualną lub grupową. Osobiście polecam wam spotkania indywidualne. Fakt, że spotkania grupowe niosą za sobą wiele zalet, bo poznajemy osoby podobne do nas, ale to jednak indywidualne wydają się być najbardziej skuteczne, zwłaszcza na początku drogi. No chyba, że walczymy z jakimś uzależnieniem, to wtedy spotkania w grupie są szalenie pomocne.

c42e0cc0f8983b06fdb3a0dcd3a3e779Pamiętajcie, że problemy dzielone z drugą osobą ważą o połowę mniej. Nie walczcie na siłę sami z własnymi demonami. Dajcie sobie pomóc. Rozmowa z kimś obcym i postronnym bywa łatwiejsza, niż rozmowa z kimś, kogo znamy od urodzenia. Poza tym taka rozmowa ze specjalistą stawia nas i nasz problem w zupełnie nowym świetle i pokazuje, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Psycholog nie rozwiąże za Was problemu, ale pomoże Wam sobie z nim poradzić, znaleźć odpowiednie wyjście z sytuacji.

Gdzie szukać profesjonalnej pomocy

W dzisiejszych czasach, prawie każe miasto posiada poradnię psychologiczną, w której psycholog może zaoferować swoją pomoc. Jeśli mieszkacie w Warszawie, to mogę Wam polecić jedno miejsce. Jest nim Poradnia Psychologiczna STREFA MYŚLI. Jej powstanie wzięło się z chęci niesienia pomocy osobom, które znalazły się w naprawdę trudnym momencie swojego życia. Pracujący tam terapeuci do każdego podchodzą w sposób indywidualny, zapewniając jednocześnie uczucie komfortu i poczucie bezpieczeństwa.