Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa, przez co bywa podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia i uszkodzenia. Powszechnym zjawiskiem wśród małych dzieci jest pieluszkowe zapalenie skóry. Tak naprawdę przypadłość ta może dotknąć każde dziecko. Wystarczy, że przyjdzie lato i gorące dni, maluch będzie miał dłuższy kontakt z wilgocią i problem gwarantowany. Mimo, że pieluszkowe zapalenie skóry nie jest groźne dla zdrowia, to jednak bywa bardzo bolesne dla dziecka. Warto więc wiedzieć, jak zapobiegać tejże przypadłości. Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i krem Sudocrem.

Prawidłowa higiena skóry

Oczywiście, każda mama robi wszystko, aby skóra jej dziecka była jak najlepiej pielęgnowana. Niestety bywa i tak, że nawet najlepsze mamy popełniają błędy. Spokojnie, przecież to nie koniec świata! Przede wszystkim warto pamiętać, aby odpowiednio często zmieniać dziecku pieluszkę, a przy każdej zmianie dokładnie oczyścić pupę maluszka. Zawsze gdy wybierasz się z dzieckiem na spacer miej przy sobie zapas pieluch. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy dziecko będzie potrzebowało świeżej pieluszki. Pamiętaj też, aby wybierać pieluchy dobrze chłonące wilgoć, a jednocześnie przepuszczające powietrze.

co na pieluszkowe zapalenie skóry

źródło: pixabay

Wietrzenie pupy

Bardzo ważne w zapobieganiu pieluszkowym zapaleniom skóry jest wietrzenie pupy dziecka. Może i brzmi to trochę śmiesznie, ale jest niezbędne w zachowaniu zdrowia skóry twojego dziecka. Jeśli wiesz, że przez jakiś czas nie wyjdziesz z dzieckiem z domu, pozwól mu chwilę poleżeć z gołą pupą. Dzięki temu skóra będzie mieć dostęp do powietrza i będzie mogła swobodnie pooddychać. Na pewno wyjdzie jej to na dobre.

STOP dla ciasnych pieluch

Zawsze zwracaj uwagę na to, czy pieluszka nie jest zbyt ciasno zapięta. Rzepy lub gumki, które przylegają bezpośrednio do skóry mogą przyczynić się do powstania odparzeń pieluszkowych. Zawsze gdy założysz nową pieluszkę sprawdź więc czy w żadnym miejscu nie uwiera skóry.

krem sudocrem

źródło: sudocrempolska.pl

Sudocrem zastosowanie

Idealnym wsparciem każdej mamy jest krem SUDOCREM. Jego zastosowanie jest wszechstronne, ale przede wszystkim świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji skóry dziecka. Nie tylko działa łagodząco na skórę maluszka, niweluje dyskomfort, ale przede wszystkim zapewnia jej odpowiednią ochronę. Dzięki temu pupa dziecka jest bardziej odporna na podrażnienia i… odparzenia! Specjaliści zgodnym głosem przyznają, że zastosowanie kremu Sudocrem zapobiega odparzeniom aż z potrójną skutecznością! I to nie wszystko. Sudocrem dzięki obecności witaminy E i B5, skutecznie odżywia delikatną skórę. Zastosowanie kremu Sudocrem jest rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne.