Boksowanie staje się modą i stylem życia. Co ciekawe – coraz częściej boksują kobiety niż mężczyźni. Dlaczego? Bo sport ten świetnie wpływa na sylwetkę i zwiększa siłę fizyczną. A prawda jest taka, że co druga współczesna kobieta chce nie tylko atrakcyjnie wyglądać, ale także pragnie być silna i niezależna. Boksowanie niesie za sobą wiele zalet. To nie musi być sport kojarzący się z przemocą i krwią. To może być sport, który pomoże rozładować napięcie i wbrew pozorom – wyciszy. Sprawdź, co dobrego może dać ci boksowanie!

Boksowanie = poznawanie siebie

Boksowanie to świetny sposób na poznanie samej siebie – swoich słabości i mocnych stron. To także idealny sposób na poznanie własnego ciała, nauczenie się koordynacji ruchów, itp. Trening bokserski to strategiczny sport, który opiera się na rozmaitych kombinacjach. Pod wieloma względami przypomina taniec, gdyż też wymaga nauczenia się odpowiednich ruchów.

Boksowanie – sposób na pewność siebie

Wiedziałaś, że boksowanie pomaga zbudować pewność siebie? Tak właśnie jest. Już po kilku treningach poczujesz się silniejsza mentalnie. To coś, jak kurs radzenia sobie w trudnych i podbramkowych sytuacjach.

boks zalety

źródło: pixabay

Boks rozładuje napięcie

Mimo, że boks kojarzy się głównie z gniewem i przemocą to tak naprawdę pomaga pozbyć się tych wszystkich negatywnych emocji. Bo przecież w treningach na sali nie chodzi o przeprowadzenie walki, a o samo trenowanie. Uderzanie w worek treningowy wywołuje w ciele reakcje, które pomagają rozładować napięcie.

Boks uczy skupienia

Boks to sport strategiczny. Walcząc na ringu trzeba przede wszystkim wykorzystywać głowę i… myśleć. Wyprowadzanie i unikanie ciosów wymaga odpowiedniego skupienia. Jeśli więc do tej pory miałaś problemy ze skupieniem i koncentracją, boks nauczy cię tych umiejętności.

zalety boksowania

źródło: pixabay

Boksowanie to relaksowanie się

Boks jest energiczny to prawda. Boksując można zmęczyć się na całego. Z drugiej strony to jedna z lepszych form relaksu. Nic cię tak nie zrelaksuje jak uderzanie w worek. Podczas treningu wydzielają się endorfiny odpowiedzialne za szczęście i uczucie błogości. Uderzenia zwalczają napięcie mięśni pochodzące ze stresu. Boks to świetnie rozwiązanie, aby zapomnieć o problemach dnia codziennego.