Studia to wyjątkowy czas w życiu młodego człowieka. Nowe znajomości i mnóstwo nowych możliwości to połowa tego, co czeka na świeżo upieczonego studenta. To także moment rozwijania skrzydeł, urzeczywistniania marzeń, poszukiwania siebie. Niestety opuszczenie rodzinnego gniazda często wiąże się z dużym stresem, zwłaszcza jeśli wybieramy się na studia za granicę. Bardzo modnym kierunkiem wśród studentów stał się ostatnio Lipsk. Niemieckie miasto faktycznie ma dużo do zaoferowania. To prawdziwa kolebka kulturalna, która przyciąga nietuzinkowe osobowości z różnych stron świata. Większość studentów zamiast prywatnych kawalerek i mieszkań, wybiera akademiki Lipsk. Oferta jest bogata, dlatego pomogę wam wybrać jak najlepiej.

BaseCamp – konkurencja dla tradycyjnych akademików

Dlaczego akademiki Lipsk, a nie mieszkanie studenckie lub kawalerka? Bo tylko mieszkając w akademiku masz szansę zakosztować prawdziwego studenckiego życia. Akademiki tworzą niezwykłą atmosferę i najpiękniejsze wspomnienia. Dają szansę na zawiązanie przyjaźni na całe życie, a poza tym ułatwiają naukę. Mieszkając z innymi studentami w każdej chwili możesz wymieniać się notatkami, książkami, wiedzą. To naprawdę ogromne wsparcie. Nie tak dawno poruszałam temat akademików w Poczdamie (zainteresowanych tematem odsyłam tu: https://jakowisko.pl/akademik-pokoj-lepsze-studiujesz-granica/). Dziś powiemy sobie o wyborach mieszkaniowych w Lipsku, a dokładnie o akademikach BaseCamp.

BaseCamp to nic innego jak sieć prywatnych akademików przeznaczonych głównie dla zagranicznych studentów oraz dla uczestników projektu Erasmus, choć nie brakuje w nich również „tubylców”. Trudno się temu dziwić, gdyż BaseCamp oferuje pokoje i apartamenty o standardach znacznie przewyższających tradycyjne (nawet te bardzo nowoczesne) akademiki.

nowoczesny akademik lipsk

Akademiki Lipsk – wyższy poziom mieszkaniach

Akademiki w Lipsku BaseCamp zostały zaprojektowane z myślą o przytulności i zapewnieniu studentom jak najlepszych warunków do nauki i życia. Ich twórcom zależało na tym, aby mieszkający w nich studenci czuli się jak we własnym domu. Wykreowana tutaj atmosfera sprzyja skupieniu i nauce, a także pomaga zapomnieć o tęsknocie za domem. Pokoje dla studentów znajdują się w nowoczesnych budynkach, w których nie brakuje takich luksusów i udogodnień jak np. cichy pokój do nauki, pralnia, wypożyczalnia rowerów, siłownia, a nawet własny parking i kino.

akademiki lipsk basecamp

Na co możemy liczyć?

Akademik w Lipsku BaseCamp to coś więcej niż tylko pokój. To także gwarancja posiadania własnej łazienki oraz własnego aneksu kuchennego. Każde z tych wnętrz zostało kompleksowo wyposażone w nowoczesne meble, sprzęt i niezbędne akcesoria. Oczywiście jest też dostęp do dużej kuchni, jeśli komuś nie wystarcza aneks przynależny do pokoju. W BaseCamp jest też taras na świeżym powietrzu, na którym można odpocząć od nauki i miło spędzić czas. Studenci mają też zapewniony swobodny dostęp do Internetu, więc tą kwestią nie muszą zawracać sobie głowy.

Projektanci akademików BaseCamp w Lipsku pomyśleli również o osobach niepełnosprawnych. Z myślą o ich potrzebach powstało sześć pokojów. Większa przestrzeń pomiędzy meblami, przestronna łazienka oraz specjalnie zaprojektowane meble, to tylko niektóre z usprawnień jakie w nich znajdziemy.