Nie od dziś wiadomo, że ładnie podkreślone brwi stanowią najlepszą oprawę naszych oczu. Nierzadko też wpływają na wyraz całej twarzy. Na pewno są najważniejszym elementem, o który należy zadbać wykonując codzienny makijaż. Nie dziwi więc fakt, że hitem ostatnich czasów jest laminowanie brwi. Dzięki temu prostemu zabiegowi kosmetycznemu możemy uzyskać brwi jak od linijki – idealnie zarysowane i mające perfekcyjny kształt. Do tego laminowanie pozwala poskromić niesforne włoski, dzięki czemu te pozostają na swoim miejscu bez potrzeby ciągłego poprawiania. Czym dokładnie jest laminowanie brwi? Jak przebiega zabieg i ile kosztuje?

Laminowanie brwi – sposób na piękne brwi

Patrząc na efekty zabiegu, mam wrażenie, że laminowanie brwi będzie czymś więcej niż kolejną sezonową nowinką lub przelotną modą i na stałe wpisze się w zabiegi, jakim poddajemy swoją urodę. Z jednej strony zabieg ten pozwala uzyskać wymarzone brwi i zwalnia nas z ciągłego ich poprawiania kredką lub pomadą. Z drugiej strony zapewnia bardzo naturalne efekty. Co daje? Na pewno skutecznie układa i zmienia kierunek niesfornie rosnących włosków oraz intensywnie je regeneruje.

Jak to wygląda w praktyce?

Kwintesencją zabiegu jest położenie na brwi kwasu tioglikolowego, który rozrywa wiązania dwusiarczkowe, a następnie tworzy w ich miejsce nowe, w efekcie czego łuska włosa zostaje otwarta i można go stylizować w dowolnym kierunku. Kolejnym etapem jest intensywna regeneracja brwi poprzez aplikację keratyny i olejków roślinnych. Ma ona na celu poprawę kondycji włosków i zwiększenie ich elastyczności. Sprawia również, że brwi zyskują ładny połysk. Całość utrzymuje się mniej więcej do dwóch miesięcy. Po tym czasie możemy zabieg powtórzyć. Uwaga! Zastosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji brwi po laminacji w domu zapewnia długotrwałą regenerację brwi oraz stymuluje „cebulki” do wzrostu silnych i zdrowych włosków.

zabieg laminowania brwi

Czego możemy się spodziewać tuż po?

Laminowanie brwi to zabieg kosmetyczny i jednocześnie leczniczy. W trakcie zabiegu włoski są nie tylko odpowiednio układne i stylizowane, a więc skutecznie okiełznane, ale też nasycane keratyną, co bardzo poprawia ich kondycję. W efekcie tego stają się gęstsze i grubsze.

Ile to kosztuje?

Laminowanie brwi w dobrym salonie kosmetycznym to koszt rzędu (plus/minus) 200 złotych. Warto w tym miejscu podkreślić, że ta cena obejmuje zazwyczaj laminowanie z barwieniem brwi oraz ich botoksem. Jeśli zrezygnujemy z dwóch ostatnich aktywności, wówczas samo laminowanie będzie tańsze.