Która z nas nie chciałaby mieć pięknych i seksownych ust? Jędrne i pełne usta to zdecydowany atrybut każdej kobiety. Niestety, nie zawsze matka natura jest dla nas łaskawa w równym stopniu. Nie każdą z nas obdarowuje ustami niczym Angelina Jolie czy Scarlett Johansson. Oczywiście nie jest to powód, aby od razu umawiać się na wizytę do chirurga plastycznego. W dzisiejszych czasach istnieje szereg domowych sposobów, dzięki którym nasze usta będą piękne, zadbane i… kusząco pełne.

Po pierwsze – złuszczanie

Tak jak nasze ciało potrzebuje systematycznego złuszczania, żeby być idealnie gładkie, promienne i piękne, tak i nasze usta do szczęścia potrzebują tego typu zabiegów. Regularny peeling ust sprawi, że te będą lepiej ukrwione, a co za tym idzie – bardziej jędrne. Systematycznie wykonywany peeling ust sprawi także, że nasze usta będą idealnie gładkie, bez żadnych skórek i innych niedoskonałości. Chcąc zregenerować usta, na samym początku peeling można wykonywać co drugi dzień. Później wystarczy już tylko raz w tygodniu. Ale uwaga! Zawsze po złuszczaniu wmasuj w usta nawilżający balsam lub wazelinę. Dzięki temu usta nie staną się przesuszone i będą perfekcyjnie zadbane.

Po drugie – masaż ust

Nasze ciało kocha masaże. Podobnie rzecz ma się z ustami. One także uwielbiają delikatne masaże poprawiające krążenie i ukrwienie. Usta można masować przy pomocy szczoteczki do zębów. Pamiętaj tylko, aby szczoteczka do masowania ust była miękka i zwilżona w zimnej, przegotowanej wodzie. Usta masujemy zataczając niewielkie kółeczka.

Po trzecie – baza pod makijaż

Baza pod szminkę to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej z nas. Ładnie wygładza usta i tym samym ułatwia aplikację pomadki. Poza tym sprawia, że nałożona na usta szminka trzyma się o wiele dłużej i prezentuje się o wiele lepiej.

Po czwarte – konturówka

Większość kobiet boi się konturówek do ust. Zupełnie niepotrzebnie, bo jest to wynalazek naprawdę genialny. Produkt ten nie tylko trzyma w ryzach szminkę i utrudnia jej rozmazywanie się, ale także pomaga optycznie powiększyć usta. Wystarczy delikatnie wyjechać konturówką poza obwód ust, a następnie całość pokryć szminką i gotowe. Nasze usta są pełne i kuszące! W ten sposób możemy powiększyć usta do całkiem pokaźnych rozmiarów. Ale uwaga! Warto przy tym pamiętać, aby nie przesadzić.

Po piąte – błyszczyk

Jeśli zależy Wam na optycznym powiększeniu ust bez używania konturówki, zamiast po matowe szminki, które mogą pomniejszać usta, sięgnijcie po błyszczyk. Kosmetyk ten potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Dzięki mieniącym się drobinkom, odbija światło i sprawia, że usta wyglądają na większe, niż są w rzeczywistości.