Olśniewająco biały uśmiech to wizytówka każdego z nas. Białe zęby nie tylko dodają nam urody, ale także odejmują lat. Sprawiają, że czujemy się bardziej pewni siebie, a co za tym idzie, jesteśmy bardziej otwarci i kontaktowi w stosunku do innych. Niestety bardzo często poprzez codzienne zaniedbania sprawiamy, że nasze zęby tracą swój biały odcień i stają się przebarwione, a to nie wygląda już zbyt dobrze. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że w łatwy sposób możemy przywrócić pożądaną biel i odzyskać piękny uśmiech. Wystarczy odrobina chęci i samodyscypliny i gotowe!

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Co możemy zrobić, aby zęby odzyskały dawną świetność? Na pewno bardzo pomocne jest wybielanie zębów. Tak naprawdę zęby możemy wybielić zarówno w gabinecie dentystycznym (niestety jest to dość drogie) oraz w zaciszu własnej łazienki, sięgając po odpowiednie preparaty wybielające. Bardzo ważne w walce o bielsze zęby jest także prawidłowa higiena jamy ustnej, zwłaszcza sumienne szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie, a najlepiej po każdy posiłku. Istotną rolę odgrywa też właściwa dieta. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak niektóre produkty barwią nasze zęby. Największym wrogiem białych zębów jest czerwone wino, czarna herbata oraz owoce jagodowe. Chcąc mieć białe zęby należy również zrezygnować z używek – palenia papierosów i picia kawy.

Ale przejdźmy do sedna sprawy – wybielanie zębów. Po jakie preparaty powinniśmy sięgać?

  1. Wybielająca pasta do zębów

pasta wybielająca Colgate

pasta wybielająca Colgate

Dobra pasta wybielająca potrafi zdziałać prawdziwe cuda, oczywiście pod warunkiem, że jest systematycznie stosowana. Pasta wybielająca to obecnie jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na rozjaśnienie uśmiechu. Pozwala wybielić zęby nawet o 2 tony.

Wśród past cieszących się największym zaufaniem i największą efektywnością wymienia się te z linii Colgate Max White One. Te z przyspieszaczami wybielania, skutecznie usuwają przebarwienia i co najważniejsze – zapobiegają osadzaniu się kamienia nazębnego, który również przyciemna zęby.

Doskonałym wyborem jest na pewno nowa Colgate Max White One Optic, która łączy optyczne rozjaśniacze o potwierdzonym działaniu klinicznym z wyjątkowymi cząsteczkami, które czyszcząc zęby w bezpieczny sposób usuwają przebarwienia i sprawia, że zęby stają się gładkie, czyste oraz bielsze od zaraz.

Bardzo dobrym wyborem jest też pasta Colgate Max White One Active, która zawiera składniki podobne do tych używanych przez dentystów. Bezpiecznie usuwa przebarwienia i również zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego. Wyjątkowa formuła pasty z Intensywną Redukcją Przebarwień pomaga uzyskać uśmiech bielszy o 1 odcień w 1 tydzień!

  1. Płyn do płukania jamy ustnej

płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających

płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających

Doskonałym uzupełnieniem działania past wybielających jest płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających. Taki płyn znajdziecie także w ofercie Colgate. Posiada on zaawansowany system zapobiegający przebarwieniom, który tworzy powłokę ochronną dookoła zębów. Dzięki temu wydobywa ich naturalną biel uzyskiwaną podczas szczotkowania i usuwa przebarwienia.

  1. Szczoteczka do zębów

wybielająca szczoteczka do zębów

wybielająca szczoteczka do zębów

Szczoteczka do zębów wybielająca nasz uśmiech? Tak to możliwe! Taka szczoteczka posiada specjalne wybielające gumki, które dłużej przytrzymują pastę, aby ta jeszcze skuteczniej mogła usunąć przebarwienia powierzchniowe. Dodatkowo szczoteczka do zębów o działaniu wybielającym posiada polerujące włókna, które pomagają wybielić zęby poprzez usuwanie powierzchniowych przebarwień.

Jak sami widzicie wybielanie zębów wcale nie musi być ani trudne, ani kosztowne.