Każda z nas marzy o pięknej, promiennej i nieskazitelnie gładkiej cerze. Każdej z nas wydaje się, że wie, w jaki sposób pielęgnować skórę twarzy, by ta wyglądała jak najbardziej atrakcyjnie. Niestety bardzo często popełniamy błędy, które odbierają blask naszej skórze. Zazwyczaj najczęstszym winowajcą problemów z cerą jest źle wykonany demakijaż, brak stosowania kremu nawilżającego lub sięganie po krem nieodpowiedni do naszego typu skóry. Bardzo często zapominamy też o usuwaniu martwego naskórka czy używania maseczek na twarz.

Biorąc pod uwagę fakt, że wiosna w pełni, a już za chwilę przyjedzie lato i fajnie byłoby pochwalić się piękną skórą – raz jeszcze przypomnijmy sobie jak dbać o skórę twarzy, by ta prezentowała się ładnie i zdrowo.

Po pierwsze – sumienne oczyszczanie

demakijaż twarzyZacznijmy od tego, że twarz powinnyśmy myć nie raz, a dwa razy dziennie. Jest to absolutne minimum, żeby skóra była zdrowa i atrakcyjna. Rano najlepiej przemywać twarz płynem micelarnym lub tonikiem oczyszczającym. Wieczorem z kolei należy zadbać o dokładne zmycie z twarzy makijażu i zanieczyszczeń, które nagromadziły się w ciągu całego dnia. Do demakijażu twarzy dobrze jest używać żelu lub mleczka oczyszczającego. Obowiązkowo należy wybierać kosmetyki przeznaczone do typu skóry. Inne bowiem potrzeby ma skóra sucha, inne tłusta, a jeszcze inne – mieszana lub normalna.

Robiąc demakijaż nie można zapomnieć o demakijażu oczu. Demakijaż oczu wykonujemy zawsze preparatami do tego przeznaczonymi.

Jeśli przebywacie w podróży i nie macie możliwości wykonania tradycyjnego demakijażu skóry, możecie sięgnąć po specjalne nawilżane chusteczki do demakijażu. Nie stosujcie ich jednak na co dzień, gdyż nigdy nie zastąpią one mleczka oczyszczającego czy żelu.

Po drugie – nawilżanie

nawilżanie skóry twarzySkóra (bez względu na swój typ) do szczęścia potrzebuje solidnego nawilżenia. I to nie tylko jesienią i zimą, ale także w sezonie wiosenno-letnim. Skórę należy nawilżać systematycznie (rano i wieczorem), po uprzednim umyciu twarzy. Dobrze jest wcześniej nieco ogrzać krem w dłoni, a dopiero później rozprowadzić na skórze. Pamiętajcie, aby krem rozprowadzać na twarzy zaczynając od jej środka i kierując się na zewnątrz, od brody w kierunku czoła i od brody w kierunku dekoltu.

Aby rezultaty nawilżania były widoczne gołym okiem, sięgajcie po kremy odpowiednie na dzień i na noc. Te ostatnie są zazwyczaj bardziej skoncentrowane, a więc odznaczają się silniejszym działaniem.

Po trzecie – złuszczanie

peeling twarzyNic tak nie działa naprawczo na skórę jak peeling. Pozbycie się martwego naskórka działa prawdziwe cuda. Skóra po nim staje się jaśniejsza, bardziej promienna i… zdrowsza. Peeling dobrze jest stosować na skórę twarzy raz lub dwa razy w tygodniu.

Po czwarte – odżywianie

maska na twarzDobrze jest wyrobić w sobie nawyk i raz na jakiś czas zaserwować skórze solidną porcję odżywienia. Idealne w tym celu będą maseczki na twarz. W zależności od potrzeb skóry, możecie sięgnąć po maseczki na twarz o działaniu odżywczym, regenerującym, ujędrniającym, itp. Maski najlepiej nakładać po uprzednim przeprowadzeniu zabiegu złuszczania przy pomocy peelingu. Wówczas działanie maseczki jest o wiele skuteczniejsze.