O zdrowiu, urodzie, odżywianiu i nie tylko

krople na podrażnione oczy

S.O.S na podrażnione oczy

Dziś na tapetę weźmiemy suche i podrażnione oczy. Każdy, kto wiele godzin spędza lub spędzał przed ekranem komputera wie, jak bardzo ta nieprzyjemna dolegliwość potrafi uprzykrzyć życie. Suche i podrażnione oczy nie tylko bolą, pieką i odbierają ostrość widzenia, ale także zaburzają normalne funkcjonowanie.

Nie da się ukryć, że zespół suchego oka, jak również zespół oka zmęczonego to prawdziwa zmora dzisiejszych czasów. W większości przypadków winni jesteśmy my sami – zbyt wiele godzin spędzamy przed komputerem lub telewizorem, jeśli czytamy wieczorem – to robimy to przy złym świetle. Nie pomagają nam także zadymione i klimatyzowane pomieszczenia, centralne ogrzewanie, kurz, znaczna chemizacja otoczenia, powietrze zanieczyszczone spalinami.Nie pomaga zbyt mała ilość snu, stres i niewłaściwa dieta uboga w cenne witaminy, zwłaszcza witaminę A, która odpowiada za zdrowe oczy.

Bez względu jednak na to, po której stronie leży wina dyskomfortu, jedno jest pewne – jak najszybciej musimy z nim zawalczyć. W jaki sposób? Oto moje sprawdzone sposoby:

Właściwa higiena otoczenia

leczenie podrażnionych oczuLeczenie suchych, zmęczonych i podrażnionych oczu należy rozpocząć od odpowiedniej higieny otoczenia, w którym spędzamy większość czasu. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim rzetelne nawilżanie powietrza. O ile zimą możemy ratować się mokrymi ręcznikami rozwieszonymi na grzejnikach, o tyle w sezonie wiosenno-letnim niezastąpione będzie urządzenie do nawilżania powietrza. Takie urządzenie nie kosztuje zbyt wiele, a działa prawdziwe cuda. Zbawienne jest także regularne wietrzenie pomieszczenia, w którym pracujemy lub przebywamy przez długi czas.

Pracując w biurze, należy zwracać uwagę na jakość monitorów oraz stosowanie filtrów polaryzacyjnych. Ważne jest także ustawienie komputerów i laptopów tak, aby jak najlepiej redukować odbicia od źródeł światła.

Podczas pracy przed komputerem zaleca się robienie częstych, najlepiej 15 minutowych przerw po każdych 2 godzinach pracy. Ulgę w bólu oczu przyniosą ćwiczenia. Naprzemienne patrzenie w dal i na przedmioty znajdujące się w pobliżu zrelaksuje oczy i przyniesie im ulgę.

Pomoc z aptecznej półki

nawilżanie podrażnionych oczuPodrażnione oczy wymagają szybkiego ratunku. To samo tyczy się oczu suchych i zmęczonych. Prawdziwym zbawieniem są odpowiednio dobrane krople do oczu. Ja na podrażnione oczy stosuję nawilżające krople bez konserwantów firmy BEPANTHEN. Minimalizują one ryzyko alergii i nadwrażliwego oka, a do tego przynoszą natychmiastową ulgę na długi czas. Regenerują i zabezpieczają oczy, a do tego zwalczają nieprzyjemne objawy suchego, podrażnionego i zmęczonego oka.

Działanie nawilżających kropli do oczu BEPANTHEN oparte jest na pochodnej cennego kwasu hialuronowego – cząsteczki, która występuje w fizjologicznym płynie łzowym. Działa ona niczym gąbka, to znaczy chłonie i wiąże wodę, zatrzymując wilgoć na powierzchni oka.

Nawilżające krople do oczu BEPANTHEN posiadają wysoki profil bezpieczeństwa – nie zaburzają ostrości widzenia, są dobrze tolerowane przez oko i z powodzeniem mogą być stosowany w połączeniu z soczewkami kontaktowymi.

Wygodne i poręczne krople do oczu

nawilżające krople do oczu BepanthenKrople do oczy BEPANTHEN są nie tylko skuteczne, ale i szalenie wygodne w codziennym stosowaniu. Dzięki temu, że dostępne są w małych poręcznych ampułkach, można zawsze mieć je przy sobie. Takie ampułki bez problemu zmieszczą się w każdej damskiej torebce i uratują nas od nieprzyjemnych dolegliwości, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Krople BEPANTHEN na podrażnione oczy można aplikować raz lub kilka razy dziennie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Poprzedni

Ups! Dziurawo mi…

Następne

Sprawdzone sposoby na bielsze zęby

2 komentarze

  1. gakka

    Na wszelkie podrażnienia oczu bardzo dobrze mi robi BEPANTHEN, bo jest bardzo mocno nawilżający i łagodzący. Wystarczy zakroplić, a dolegliwości błyskawicznie mijają.

  2. lamido

    Ja na podrażnienia i wszelkie inne dolegliwości oczu używam kropli niebieski starazolin, które są z kwasem hialuronowym i dzięki temu działają bardzo łagodząco i nawilżająco. Do tego ten efekt się utrzymuje przez długi czas

Dodaj komentarz

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén