O zdrowiu, urodzie, odżywianiu i nie tylko

Skuteczna antykoncepcja – czyli jaka?

Plus współczesnych czasów jest taki, że my kobietki możemy same o sobie decydować, zwłaszcza w kwestii życia intymnego i posiadania potomstwa. Możemy świadomie planować rodzinę i bycie mamami. Nie musimy już być skazane na przypadek – uda się czy się nie uda uniknąć zajścia w ciążę. I co najważniejsze – chcąc żyć w pełni świadomie, nie musimy być skazane wyłącznie na naturalne metody planowania rodziny, które mimo iż są mało inwazyjne, to jednak pozostają bardzo zawodne. Coraz więcej kobiet wybiera coraz to nowocześniejsze metody antykoncepcji hormonalnej. A trzeba przyznać, że jest ich dość sporo. Firma Bayer wychodzi naprzeciw potrzebom setek, a nawet tysiąca kobiet i oferuje długoterminową antykoncepcję. Do wyboru mamy pigułki antykoncepcyjne, plastry, zastrzyki, implanty, itd. Trzeba przyznać, że każda z tych metod jest wygodna w stosowaniu. Opinie na temat długoterminowej antykoncepcji Bayer są bardzo pozytywne. Kobiety doceniają wygodę ich stosowania i fakt, że nie zawsze muszą pamiętać o zabezpieczeniu, bo raz zastosowane – działa przez dłuższy czas. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się plastry oraz implant. I to właśnie im postanowiłam przyjrzeć się z bliska. Jakie zalety niesie za sobą plasterek, a jakie atuty stoją za implantem? O tym poniżej 🙂

Plaster antykoncepcyjny

Plasterek to świetna alternatywa dla tradycyjnej pigułki. W przeciwieństwie do tabletki, nie trzeba pamiętać o nim codziennie. Wystarczy raz na tydzień. Po zużyciu 3 plastrów, robi się tydzień przerwy i następnie wszystko zaczyna od nowa. Jest więc to świetne rozwiązanie dla zapominalskich. Plaster antykoncepcyjny zawiera takie same hormony jak dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne: estrogen i progestagen. Działa identycznie jak pigułka, ale ma jedną ogromną przewagę nad pigułką. Działanie plastra nie jest uzależnione od sprawnego działania organizmu. Wszelkie biegunki czy wymioty w żaden sposób nie zakłócają skuteczności plastra, co w przypadku pigułki jest bardzo wątpliwe. Skuteczność plastra równa się ok. 91%

Największe zalety plasterków? Po pierwsze – o antykoncepcji wystarczy pamiętać tylko raz w tygodniu. Po drugie – wymioty i inne zaburzenia ze strony organizmu nie mają wpływu na ilość substancji uwalnianych z preparatu, dlatego w razie rozstroju żołądka nie trzeba stosować dodatkowego zabezpieczenia. Poza tym, plaster poprawia kondycję skóry i zmniejsza przetłuszczanie się włosów.

Implant antykoncepcyjny

Implant to kolejne wygodne rozwiązanie. Tego typu antykoncepcja nie wymaga od nas doskonałej pamięci. Co więcej – nie wymaga nawet takiej pamięci, jaka jest niezbędna przy plasterkach antykoncepcyjnych. Raz na 3-4 lata w zupełności wystarczy. Ogromną zaletą implantów jest duża skuteczność. Wynosi ona około 99,8%, a więc więcej niż skuteczność plasterka czy pigułki. Posiadanie implantu antykoncepcyjnego wymaga od nas tylko jednego – aby raz w roku wybrać się do swojego lekarza ginekologa na kontrolę i badanie.

Implant antykoncepcyjny to totalna nowość w dziedzinie antykoncepcji. Wystarczy wszczepić implant pod skórę, by chronił przed ciążą nawet do 5 lat!!!! Podskórny implant antykoncepcyjny nie zawiera estrogenu, w związku z tym wskazania do jego stosowania są dość szerokie. Efekt antykoncepcji utrzymuje się od 6 miesięcy do 5 lat. Przez ten czas implant uwalnia niskie dawki progestagenu, który poprzez otaczające go tkanki dostaje się bezpośrednio do krwi, a następnie zostaje rozprowadzony po całym organizmie. Zazwyczaj po około 4-5 latach implant jest usuwany i zastąpiony nowym.

Poprzedni

Akcja: wybielanie zębów u stomatologa

Następne

Zakochaj się w weekendzie!

1 komentarz

  1. Ola

    O antykoncepcji długoterminowej słyszałam same dobre opinie

Dodaj komentarz

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén