Każdy Twój weekend wygląda tak samo? Zmień to! Bo kiedy jak nie teraz należy spełniać swoje marzenia i czerpać z życia garściami? Nie musisz od razu wyjeżdżać na koniec świata, aby poczuć wielki świat i dobrze się bawić. Ja proponuję Ci trzy destynacje: Amsterdam, Londyn i Paryż. Każde z tych miast kryje inne atrakcje i każde stworzone jest do innych celów.

Być może Paryż…

Paryż to miasto miłości, stolica sztuki, mody, kultury. Miasto pełne przepychu i elegancji, ale nie tylko dla bogaczy. Wycieczka do Paryża pozwoli Ci zakochać się we francuskiej kulturze i kawie. Żabie udka specjalnie pomijam, bo są one marnym obiektem do zakochania. Wycieczka do Paryża to także świetna propozycja dla wszystkich zakochanych. Gdzie jak nie w Paryżu zacieśnisz więzi ze swoją połówką? Wyobraź tylko sobie spacery nad Sekwaną czy wspólne zwiedzanie Luwru. Kolacja w maleńkiej knajpce przypomni Wam dlaczego zakochaliście się w sobie lub sprawi, że Wasza namiętność rozpali się do czerwoności.

Będąc w Paryżu nie można pominąć Bazyliki Sacre-Coeur. Bazylika góruje nad Paryżem, widok więc jest oszałamiający. Wstęp bezpłatny. Potem warto przespacerować się po legendarnym Montmartre. Tutaj też możecie rzucić okiem na spektakl w słynnym Moulin Rouge. Wstęp do kabaretu płatny, ale zdjęcie z wiatrakiem oczywiście gratis.

Być może Londyn…

Weekend w Londynie to szaleństwo zakupów. Butiki znanych projektantów, do tego popularne sieciówki tylko czekają, aż je odwiedzisz! A przecież nic nie poprawia humoru tak bardzo, jak zakupy. Na weekend w Londynie możesz wybrać się sama lub z przyjaciółką. Drugiej połówki raczej ze sobą nie zabieraj, gdyż faceci z reguły nie przepadają za zakupami, a w końcu to właśnie one są głównym celem wizyty w Londynie 😉 Poza zakupami, w Londynie można robić także wiele innych – równie ciekawych rzeczy. Nie wiem czy wiesz, ale Londyn pod względem liczby bezpłatnych atrakcji przebija inne miejsca na świecie. Najciekawsze z nich to sławne muzea i galerie, ale warto odwiedzić także tutejsze parki i targowiska. Obiektów wartych zobaczenia jest naprawdę mnóstwo. Wystarczy tylko wspomnieć Big Bena, Tower of London, National Gallery czy Park St’James. Nie wspomnę już o wycieczkach brytyjskimi autobusami z odkrytym dachem 🙂

Najsłynniejszym londyńskim parkiem jest Hyde Park z kultowym Speakers’ Corner, gdzie bez wątpienia warto zajrzeć. We wszystkich Królewskich Parkach można urządzać pikniki, co także może być fajną atrakcją weekendową. Zjedzenie świeżej bagietki pod okiem królowej nie zdarza się nam każdego dnia. Popularną atrakcją Londynu są wspomnaine wcześniej targi, na których sprzedawane są m.in. antyki, biżuteria, obrazy i ubrania. Warto zajrzeć na Portobello Road Market przy Notting Hill Gate, Camden Market przy Chalk Farm Road oraz Columbia Road Flower Market przy Gosset Street w East London.

 Być może Amsterdam…

A Amsterdam? Na jakie atrakcje możemy liczyć wybierając się do Amsterdamu? Zacznijmy od tego, że Amsterdam jest miastem niezwykle atrakcyjnym dla turystów, z wieloma świetnymi, historycznymi budynkami, a równocześnie z zaskakującymi atrakcjami jak dzielnica otwartej prostytucji w oknach wystawowych – Red Light District czy Muzeum Haszyszu i Marihuany. Ogromną atrakcją Amsterdamu są również genialne muzea – np. znane na cały świat Rijksmuseum oraz Muzeum Van Gogha.

Zielone płuca miasta stanowi Amsterdamse Bos odpowiedni na relaks i odpoczynek. Las oferuje 137 km szlaków turystycznych, 51 km ścieżek rowerowych i 50 mostów, co czyni go jednym z największych parków miejskich w Europie. Czy trzeba dodawać coś jeszcze?

A jeśli nie przekonały Cię słowa, to może przekonają Cię zdjęcia? 🙂 Patrz, podziwiaj i rezerwuj bilety.

Paryż

Paryż

61a6118522ceb107d4f60576ea2e5e92

Paryż

Paryż

Paryż

bffd46a5b37b10a54fd3927fd7ebb871

Paryż

Paryż

Paryż

Londyn

Londyn

Londyn

Londyn

Londyn

Londyn

Londyn

Londyn

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam