Piękne, białe zęby to zdecydowany atut każdej z nas. Moje drogie, nie ma co się oszukiwać – idealnie biały uśmiech znacznie ułatwia życie. I nie tylko. Dodaje pewności siebie, a co najważniejsze – odejmuje lat. Z pięknym uśmiechem możemy o wiele więcej. Niestety, bardzo często poprzez codzienne zaniedbania: niewłaściwą dietę, nieodpowiednią higienę jamy ustnej, nasze zęby tracą na swej urodzie. Z czasem na ich powierzchni pojawia się coraz więcej przebarwień i nieestetycznych plamek. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że z plamkami czyli przebarwieniami można walczyć i walkę tę można wygrać. W jaki sposób? Jedynym słusznym sposobem jest wybielanie w gabinecie dentystycznym.

Wybielanie zębów lampą LED SmartBright
Lampa LED SmartBright (źródło: www.adent.com.pl)

Lampa LED SmartBright (źródło: www.adent.com.pl)

Coraz więcej gabinetów stomatologicznych oferuje wybielanie nadtlenkiem wodoru aktywowanym lampą LED. Plusem tej metody jest to, że efekt widoczny jest zaraz po zakończeniu naświetlania. Dla niecierpliwych – jak znalazł. U większości pacjentów zabieg wymaga powtórzenia po około 10-14 dniach. Kolor, tak jak w przypadku innych metod, stabilizuje się około 14 dni. Warunkiem do przystąpienia zabiegu jest posiadanie dokładnie oczyszczonych z kamienia i osadów zębów. Również wszelkie ubytki powinny być naprawione. Dzięki tej metodzie można wybielić także zęby martwe.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

opal-in-trayTego typu wybielanie zębów jest rozwiązaniem dość wygodnym, gdyż preparat wybielający dostajemy do użytku domowego i tam działamy całą resztę. Nie musimy więc spędzać godzin w gabinecie dentystycznym. W tym przypadku kuracja wybielająca trwa 7-10 dni.

Wybielanie metodą kombinowaną
źródło: www.adent.com.pl

źródło: www.adent.com.pl

Coraz częściej stosowana metoda wybielająca. Obejmuje ona wybielanie w gabinecie stomatologicznym oraz wybielanie w zaciszu własnego domu.

Życie po wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jedno. Aby cieszyć się efektami przez dłuższy czas, warto wnieść do życia pewne modyfikacje. Przede wszystkim należy nieco zmodyfikować codzienną dietę. Z menu warto wyrzucić lub przynajmniej zminimalizować ciemną herbatę, kawę, czerwone wino, pomidory, kurkumę i wszystkie te produkty, które wykazują właściwości barwiące.