Skóra na jesień to temat, który nie schodzi z kobiecych ust. Boimy się, że zmieniające się z dnia dzień warunki pogodowe osłabią kondycję naszej skóry i spowodują, że ta straci na swej urodzie. Tymczasem musisz wiedzieć, że sezon jesienny to najlepszy czas na intensywne zadbanie o urodę. Kiedy słońce nie operuje już zbyt mocno i temperatury nie są zbyt wysokie, nasza skóra ma szansę na prawdziwą regenerację. To właśnie teraz powinnaś zaplanować zabiegi na twarz, których w okresie letnim nie mogłaś wykonać. Możesz też wziąć pod uwagę odmładzanie twarzy. Teraz jest na to idealny moment!

Skóra na jesień – peeling

Skóra na jesień potrzebuje jednego – właściwej i starannej pielęgnacji. Co teraz powinnyśmy robić, aby nasza skóra pozostawała w dobrej formie, nie wysuszała się i nie podrażniała? Przede wszystkim powinnyśmy dostarczać jej jak najwięcej wody. Najprostszym sposobem jest wypijanie około 2 litrów niegazowanej wody. Oczywiście bez kremów nawilżających również się nie obejdzie.

złuszczanie skóry twarzy

Skóra na jesień potrzebuje również systematycznego złuszczania. Nawet jeśli latem stosowałaś preparaty z filtrem, twoja skóra i tak była codzienne wystawiana na działanie promieni słonecznych, które chcąc nie chcąc pozostawiły na niej ślad. Regularnie wykonywany peeling twarzy sprawi, że skóra odzyska utracony po lecie blask, będzie gładka i przyjemna w dotyku. Poza tym, peeling poprawi koloryt skóry, zlikwiduje drobne przebarwienia i świetnie przygotuje skórę na przyjęcie preparatów odżywczych. O ile twoja skóra nie jest bardzo wrażliwa, peeling możesz spokojnie wykonywać nawet co drugi dzień. Jeśli twoja twarz jest delikatna i podatna na podrażnienia, zabieg złuszczania wykonuj raz lub maksymalnie dwa razy w tygodniu. I pamiętaj o jednym, aby wybierać wyłącznie peelingi enzymatyczne.

Skóra na jesień – oczyszczanie

Aby kolejne etapy pielęgnacji jesiennej miały szansę zadziałać, skóra musi zostać porządnie oczyszczona po lecie. Nie polecam oczyszczania twarzy na własną rękę. Jeśli coś pójdzie nie tak, na twarzy zostaną nieestetyczne ślady, a tego przecież nie chcemy. Lepiej zdecydować się na profesjonalne oczyszczanie manualne u kosmetyczki. W domu możesz sięgać po mocno oczyszczające maseczki np. z zielonej glinki. Nie zapomnij też o codziennym dokładnym demakijażu!

oczyszczanie twarzy

Nawilżanie skóry jesienią

Nawilżanie to kolejny krok właściwej pielęgnacji skóry jesienią. Krem nawilżający powinnaś mieć zawsze pod ręką. Nakładaj go rano i wieczorem, również wtedy, kiedy się malujesz. Na dobrze nawilżonej skórze makijaż nie tylko lepiej wygląda, ale także dłużej się trzyma. Z bogatej gamy kremów nawilżających staraj się wybierać te, które w swoim składzie mają kwas hialuronowy. Składnik ten skutecznie wiąże cząsteczki wody w naskórku, dzięki czemu efektywnie nawilża skórę. Nieocenione będzie też stosowanie maseczek nawilżających. Maseczkę warto nakładać na skórę dwa razy w tygodniu.

pielęgnacja skóry jesienią

Hitem pielęgnacyjnym jesieni są produkty zawierające nową generację retinoli, czyli pochodnych witaminy A. Retinol to jeden z tych cudownych składników, które odpowiadają za odmładzanie twarzy. Uwaga! Retinol bardzo uwrażliwia skórę na promieniowanie UV, dlatego nie powinnaś go stosować latem, a jedynie w sezonie jesiennym. Pamiętaj o tym!

Odnowa skóry – polecane zabiegi na twarz

Zabiegi kosmetyczne wykonywane w sezonie jesiennym powinny skupiać się na dwóch aspektach: regeneracji skóry po lecie i przygotowaniu jej na nadchodzący sezon zimowy. Warto w tym miejscu podkreślić, że jesień to korzystny czas na zabiegi kosmetyczne. Pogoda jest w miarę stabilna, słońce już nie praży, a mrozy jeszcze nie szaleją. Również wilgotność powietrza jest w miarę odpowiednia. Które zabiegi na twarz warto wybrać? Osobiście polecam 4 zabiegi kosmetyczne: peeling medyczny, mikrodermabrazję, mezoterapię igłową oraz dermapen. Na czym dokładnie każdy z zabiegów polega?

Peeling medyczny

Peeling medyczny to nic innego, jak złuszczanie skóry za pomocą kwasów. Jego zadaniem jest pobudzenie skóry do regeneracji, a także pozbycie się martwych komórek naskórka. Zabieg głęboko oczyszcza skórę i zapewnia jej odpowiednią pielęgnację. Tego typu peeling jest silniejszy niż peelingi domowe.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja = odmładzanie twarzy. Przy okazji świetnie uelastycznia i ujędrnia skórę. Zabieg ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób z trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami oraz bliznami powstałymi po trądziku. Wykorzystywane podczas zabiegu specjalne głowice usuną zrogowaciały naskórek, dogłębnie oczyszczą skórę i pozwolą na regenerację oraz tworzenie nowych, pełnowartościowych komórek. Mikrodermabrazja sprawi, że skóra w oka mgnieniu stanie się wyraźnie odmłodzona, a także idealnie gładka i przyjemna w dotyku.

mikrodermabrazja twarzy

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii skutecznie odżywia i regeneruje skórę. Jest to solidny zastrzyk witamin i minerałów, których skóra tak bardzo potrzebuje po lecie. Przy pomocy igły podaje się specjalnie przygotowany koktajl pobudzający działanie fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Wykorzystywany podczas zabiegu kwas hialuronowy dodatkowo ujędrnia skórę.

Dermapen

Ten zabieg to prawdziwy hit. Po jego wykonaniu skóra jest wyraźnie młodsza. Dzięki temu, że odzyskuje blask, wygląda bardzo świeżo. Na czym polega zabieg? Głównie na nakłuwaniu skóry wibrującymi igłami tak, aby powstały mikrouszkodzenia. Dzięki temu skóra zostaje zmuszona do produkcji nowej i zdrowej tkanki. A to oznacza wyrównany koloryt, zwiększenie napięcia skóry, spłycenie zmarszczek, niwelację blizn i zmniejszenie widoczności porów skóry.

Odmładzanie skóry jesienią

Wyżej wspomniane zabiegi kosmetyczne świetnie odżywiają skórę, a przy okazji pomagają odzyskać młody wygląd. Jest jednak taki zabieg, który skupia się tylko i wyłącznie na odmładzaniu. To fotoodmładzanie światłem IPL. Zabieg polega na emitowaniu przez laser kosmetyczny fal, które stymulują znajdujące się w skórze fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen i elastynę. Są to białka, które odpowiadają za nawilżenie i elastyczność skóry.