Gładka, a przede wszystkim pełna blasku cera to największy atut każdej kobiety. Na takiej promiennej skórze każdy makijaż prezentuje się fenomenalnie. Niestety bardzo często w wyniku działania niekorzystnych czynników atmosferycznych, nasza skóra traci cały swój blask, staje się poszarzała, smutna i ziemista. Zazwyczaj po sezonie zimowym, nasza cera woła o pomoc. Co robić, aby przywrócić skórze blask? Oto kilka skutecznych i nieskomplikowanych sposobów.

Po pierwsze – codzienne oczyszczanie

cc02e57735335873fd1fd53cb0ec24aeSekretem pięknej, gładkiej i promiennej skóry jest solidne jej oczyszczanie. Skórę oczyszczamy dwa razy dziennie, bez względu na to czy się malujemy, czy nie. Do mycia twarzy należy wybierać preparaty idealnie dostosowane do rodzaju i potrzeb skóry. Innych bowiem kosmetyków potrzebuje skóra sucha, innych wrażliwa i jeszcze innych tłusta. Po umyciu twarzy żelem, pianką lub mleczkiem, skórę dodatkowo oczyszczamy tonikiem. Dlaczego? Bo pozwoli on usunąć resztki po preparacie oczyszczającym, pomoże przywrócić skórze pH, a także cudownie odświeży i nawilży skórę.

Po drugie – złuszczanie

bb859afa3233a257e12e9ede002050a5Złuszczanie, nazywane także peelingowaniem to doskonały sposób na pozbycie się martwego naskórka i przywrócenie cerze blasku. Złuszczanie to jeden z ważniejszych zabiegów po zimie, kiedy chcemy pozbyć się niedoskonałości i przywrócić skórze świetną formę. Peeling pomoże przyjemnie wygładzić twarz i pozbyć się z niej przebarwień. Do skóry delikatnej i wrażliwej warto wybrać peeling enzymatyczny, który uznawany jest za najdelikatniejszy. Taki peeling ładnie oczyści skórę, a przy okazji nie spowoduje żadnych podrażnień. Do skóry normalnej można wybierać peelingi z drobinkami, które głęboko oczyszczają i przyjemnie masują skórę. Dobre efekty zapewniają także preparaty do domowej dermabrazji. Dziś wiele znanych firm (polecam Mary Kay) proponujemy preparaty złuszczające i działające tak, jak mikrodermabrazja wykonywania w salonie kosmetycznym.

Po trzecie – peeling u kosmetyczki

118498dc3c811d5ef9184eb1166e16a9Po sezonie zimowym, kiedy skóra jest naprawdę zmęczona, warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego na głębokie złuszczanie. Lekarz po dokładnym obejrzeniu naszej skóry, dobierze odpowiedni peeling, który rozprawi się ze wszystkimi bolączkami. Taki mocniejszy peeling najlepiej zrobić w piątek, gdy nie planuje się wyjścia w weekend (wtedy skóra będzie lekko się łuszczyć).

Po czwarte – intensywne nawilżanie

2de8a1d4abfad58763bdc7cd92f5a622Zmęczona, poszarzała i przesuszona po zimie skóra potrzebuje solidnego nawilżania. Do codziennej pielęgnacji skóry należy wybierać kremy silnie nawilżające. Dobrym pomysłem jest też serum nawilżające. Dzięki temu, że jest to silnie skoncentrowany kosmetyk, działa jeszcze skuteczniej. Raz lub dwa razy w tygodniu można wykonać maseczkę nawilżającą i odżywiającą. Nawilżanie skóry warto wspomóc suplementami (np. Hialucell z kwasem hialuronowym). Skóra nie tylko zyska ładniejszy kolor, ale też gładkość i elastyczność. Skórę warto nawilżać także od środka. Nie zapominaj więc o codziennym wypijaniu około 2 litrów niegazowanej wody mineralnej.

Po piąte – zabiegi rozświetlające

Maski regenerujące, nawilżające i odżywcze powinny na stałe zagościć w naszej pielęgnacji. Wykonywane systematycznie, przywrócą skórze dobrą kondycję i sprawią, że ta odzyska swój utracony blask. Raz na jakiś czas warto również zainwestować w zabiegi kosmetyczne o działaniu rozświetlającym. Większość z nich opiera się na podobnym schemacie, tj. peeling, masaż, maseczka, serum, krem i działa prawdziwe cuda!