Podobnie jest z naszą skórą – po długiej i ciężkiej zimie wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji i regeneracji. Jak możemy wspomóc ten proces i uporać się z szarą, ziemistą i często przesuszoną skórą? 

Okres zimowy w tym roku okazał się być dla nas bardzo pięknym czasem. Mroźno i cudownie, biało – bajka! Lecz, czy wszyscy wiedzieliśmy jak zabezpieczać skórę przed chłodem i wiatrem? Nie martw się, jeśli nie! Śpieszymy z podpowiedzią, co zrobić, by skóra szybko wróciła do dobrej kondycji.

Skóra po okresie zimowym bardzo często jest wysuszona, a zwiększona ilość zanieczyszczeń podczas okresu grzewczego także nie przyczynia się do poprawy jej stanu. Nasza cera nabiera ziemistego kolorytu, pory są zanieczyszczone, a brak nawilżenia przyczynia się do zwiększenia widoczności zmarszczek. Co zatem możemy zrobić, aby przywrócić naszej skórze piękny, młody i zdrowy wygląd?

Oczyszczanie i modelowanie w zabiegach na wiosnę

Płaszczem ochronnym naszego naskórka, który „otula” i chroni naszą skórą jest warstwa lipidowa. Niesprzyjające warunki atmosferyczne i ciągłe zmiany temperatur powodują osłabienie tej warstwy, a co za tym idzie obniżenie kondycji skóry. Dodatkowo mroźne powietrze, które jest mało wilgotne, odprowadza wodę z naszego organizmu. I właśnie przez to cera zaczyna nam sprawiać problemy. Staje się sucha, szorstka i zaczerwieniona. Przełom zimy i wiosny to idealny moment na zabiegi oczyszczające, nawilżające, odmładzające na twarz oraz modelujące sylwetkę.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom i innowacyjnym preparatom wielu terapiom można poddać się niemalże podczas przerwy lunchowej w pracy. Oczyszczanie i odmładzanie skóry twarzy nie wyłącza z codziennych zajęć, a zabiegi regeneracyjne są bezbolesne i bezinwazyjne.

Aby oczyścić skórę z martwego naskórka i zaskórników, można poddać się choćby hydradermabrazji kwasowej Innofacial (3-etapowe oczyszczanie skóry przy użyciu niskoprocentowych kwasów: mlekowego, salicylowego oraz witaminy C; pozwala uporać się z zatkanymi porami i nierównym kolorytem) połączonej z terapią tlenową. Ponieważ infuzja tlenowa z wykorzystaniem hiperbarycznego tlenu i dopasowanymi do skóry składnikami aktywnymi odżywia, nawilża i dotlenia skórę, cała terapia stanowi wybawienie dla skóry wymagającej oczyszczenia i odświeżenia. Oczyszczający zabieg Innofacial znajduje zastosowanie także w regeneracyjnej terapii z zastosowaniem urządzenia Indiba Deep Care do nieinwazyjnego extra liftingu.

Indiba wykorzystuje fale radiowe, które prowadzą do usunięcia z komórek skóry toksyn i produktów przemiany materii bez podgrzewania tkanek do wysokich temperatur. Nie jest ono urządzeniem radio frekwencyjnym, dlatego leczenie nim jest komfortowe i bezpieczne, nawet dla osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Chęć regeneracji skóry po ciężkich zimowych miesiącach to najlepszy powód, by skusić się na wysoce skuteczne terapie łączone. – Aesthetic Studio Szafarnia to naturalna odbudowa jędrności i witalności skóry. To miejsce stworzone dla ludzi ceniących bezbolesne i nieinwazyjne zabiegi modelujące sylwetkę i liftingujące skórę twarzy – mówi Gabriela Szynaka, właścicielka Clinic Palace, gdzie wśród polecanych zabiegów na wiosnę dominują właśnie terapie łączone na twarz i ciało.

Połączenie INDIBY z Infuzją Tlenową

Autorskie programy zabiegowe cieszą się w Clinic Palace ogromnym zainteresowaniem. To wszystko za sprawą połączenia dwóch rodzajów pracy ze skórą. Stymulującej komórki naszej skóry, by pracowały na najwyższych obrotach zwalniając procesy starzenia i redukując już widoczne ich skutki oraz wsparcia ze strony składników aktywnych wyselekcjonowanych preparatów. Połączenie dwóch dróg wsparcia naszej skóry to Extra Lifting – Idealny Owal i Rewitalizacja, w skład, którego wchodzi zabieg Slow Aging INDIBA oraz Terapia Tlenowa z zastosowaniem kosmeceutyków Chrissie Cosmetics. Rodzaj Terapii Tlenowej dobieramy w zależności od potrzeb skóry, jednak każdorazowo zawiera od dwa rodzaje peelingu, wprowadzenie koktajlu zabiegowego za pomocą czystego tlenu oraz maskę i pielęgnację końcową. Jest to idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących natychmiastowego wsparcia skóry w zakresie poprawy jędrności, nawilżenia i redukcji drobnych zmarszczek oraz dla osób, które z różnych powodów nie są w stanie odbyć bardziej skondensowanej serii zabiegowej, ponieważ zabieg ten powtarzamy średnio, co 4 do 6 tygodni z cudownymi rezultatami na przestrzeni czasu.

Połączenie INDIBY z Nanili – zabiegami manualnymi

Zabiegi manualne oparte na wysokiej klasy kosmetykach Nanili Professional zostały stworzone, by służyć cerom problematycznym. Zapewniają one skuteczną pielęgnację skórom dotkniętym trądzikiem pospolitym, różowatym nadwrażliwością czy zbytnim przesuszeniem. Mogą być one stosowane w każdym wieku. Zabieg zapewnia intensywne działanie bez podrażnień czy ścieńczenia naskórka.

Używane preparaty zawierają wysokie stężenia składników aktywnych: kwas laktobionowy, ryboza, trehaloza, olej temanu, aloesu, argininy, allantoiny czy mieszaniny kwasów (m.in. migdałowy, azelainowy, salicylowy, mlekowy, pirogronowy).

Jak sugeruje Gabriela Szynaka, działanie Indiby daje świetne efekty także w terapii na ciało. Dowodzi tego autorska terapia łącząca Indibę z urządzeniem EMBody do nieinwazyjnego i bezbolesnego treningu mięśni. Zastosowana w nim technologia HIFEM pozwala fizjologicznie wywołać skurcz mięśni, np. brzucha czy pośladków, a pełna terapia to skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu, wzmocnienie mięśni i jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej.

Przy planowaniu zabiegów na wiosnę warto mieć na uwadze konieczność wykonywania pełnych serii zabiegów. Wszystko uzależnione jest zwykle od kondycji skóry, ale jaka by ona nie była, im szybciej zaczniemy się starać o jej poprawę, tym lepiej.