Każdy z nas lubi dostawać prezenty. Niektórym większą frajdę sprawia obdarowywanie innych upominkami. Tak naprawdę nie potrzebujemy specjalnej okazji, aby sprawić komuś bliskiemu przyjemność. Choć pewna konkretna okazja zbliża się do nas wielkimi krokami. Na pewno słyszeliście o prezentach od zajączka wielkanocnego 🙂 Co ciekawe – wcale nie trzeba być dzieckiem, aby takowy dostać!

Co podarować bliskiej osobie z okazji świąt wielkanocnych? Pomysłów na prezent jest wiele, aczkolwiek warto unikać nudy i banalności. Kolejny flakon perfum może i będzie pięknym prezentem, jednakże na pewno nie wzbudzi zaskoczenia i dzikiej radości. To samo tyczy się pudełka czekoladek, kosza wypełnionego owocami, książek i płyt z muzyką. Zamiast tych rzeczy lepiej jest puścić wodze wyobraźni i wybrać coś, co zaskoczy, sprawi niespodziankę, a przy okazji może i spełni marzenia.

Na pewno słyszeliście już o prezentach nieoczywistych. Są to prezenty, których tradycja narodziła się w Anglii i dość szybko podbiła cały świat. Tego typu upominki nie mają nic wspólnego z namacalnymi przedmiotami. Wybierając prezenty nieoczywiste, obdarowujemy bliską osobę przeżyciem, przygodą, jakimś cudownym zabiegiem dla ciała lub zmysłów. Prawda, że brzmi cudownie? A to dopiero początek! Mój pomysł na prezent wielkanocny?

Lot paralotnią

źródło: www.wyjatkowyprezent.pl

źródło: www.wyjatkowyprezent.pl

Idealny prezent dla ludzi lubiących przygody i nie bojących się kosztowa życia. To doskonały pomysł na prezent dla ludzi, którzy lubią bujać w obłokach i to nie tylko w przenośni, ale i dosłownie. Czas spędzony pod chmurami z szeleszczącym skrzydłem nad głową, przestrzenią pod stopami i adrenaliną krążącą w żyłach sprawi, że po wylądowaniu uśmiech przez długi czas nie zejdzie z twarzy bliskiej wam osoby. Czy można lepiej rozpocząć sezon wiosenny?

Warsztaty tworzenia czekoladek

Łasuchom i wielbicielom czekolady na pewno do gustu przypadnie kurs tworzenia czekoladek – własnych czekoladek! Takie warsztaty pozwolą przenieść się w świat dzieciństwa i poznać tajniki tworzenia ukochanych pralin czekoladowych. Wyobraźcie sobie tylko, jak cudownie musi smakować coś, co przyrządzi się samodzielnie. Takie warsztaty to przygoda życia. Taka okazja nie zdarza się codziennie.

Dzień w Spa

źródło: www.wyjatkowyprezent.pl

źródło: www.wyjatkowyprezent.pl

Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszych czasach większość z nas nie ma czasu na dłuższy relaks i odpoczynek, pomysł na prezent w postaci vouchera do Spa z pewnością przypadnie do gustu osobie obdarowanej. Masaż gorącymi kamieniami lub czekoladą nie tylko pozwoli zapomnieć o całym świecie, ale także ukoi nerwy, zrelaksuje ciało i zregeneruje skórę. Pozwoli także zapomnieć o troskach dnia codziennego. Prawda, że brzmi idealnie? 🙂

Wieczór w teatrze

Fajnym pomysłem na prezent będzie również wizyta w teatrze. Wieczór spędzony w towarzystwie ulubionych aktorów i interesującej sztuki z pewnością zostanie zapamiętany na długi czas i na pewno przebije wszelkie bombonierki, perfumy czy inne drobiazgi. W końcu uczta dla ducha, to uczta dla ducha!

Jak sami widzicie, pomysł na prezent wielkanocny może mieć różne twarze i oblicza.