Piękne, a więc gładkie i zadbane stopy to wizytówka każdej kobiety. Niestety, bardzo często po zimie nasze stopy pozostawiają wiele do życzenia. Są suche i spierzchnięte, do tego nieestetycznie się łuszczą. Dobra wiadomość jest taka, że rozpoczynając dziś kurację naprawczą jeszcze zdążysz przed latem. Jak zadbać o stopy i jakie zabiegi przeprowadzić? Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych rozwiązań.

Na początek – kąpiel

Myślisz, że twoje stopy nie potrzebują specjalnych kąpieli. Błąd. Zwłaszcza po sezonie zimowym będą ci wdzięczne za rozpieszczającą i łagodzącą kąpiel. Aby takową przygotować, wsyp do ciepłej wody dwie łyżki soli. Możesz użyć soli kuchennej lub specjalnej soli kosmetycznej. Następnie zanurz w wodzie swoje stopy i mocz je około 15 minut. Po takim seansie twoje stopy staną się miękkie, dzięki czemu z łatwością pozbędziesz się z nich martwego i zrogowaciałego naskórka.

kąpiel stóp

Na piękne stopy – złuszczanie

Twardych zrogowaceń ze stóp, zwłaszcza okolic pięt, pozbędziesz się przy pomocy tarki. Na rynku dostępnych jest kilka ich rodzajów. Osobiście polecam ci tarki metalowe lub ceramiczne, gdyż są najbardziej skuteczne. Następnie zaserwuj stopom peeling. Zaletą tego zabiegu jest to, że przygotuje skórę do dalszej pielęgnacji. Wszelkie składniki odżywcze z kremów czy balsamów zadziałają wówczas lepiej.

Nie zapomnij o nawilżaniu

Stopy mają tendencję do przesuszania się. Owszem, znajdują się w nich gruczoły potowe, ale tych łojowych odpowiedzialnych za nawilżanie jest zdecydowanie za mało. Dlatego dobrym pomysłem jest zaprzyjaźnienie się z kremem nawilżającym. Wybierz kosmetyk, który w swoim składzie posiada glicerynę lub mocznik. Dzięki temu twoje stopy doznają ukojenia i staną się odpowiednio nawilżone, a co za tym idzie – miękkie, delikatne i przyjemne w dotyku.

pielęgnacja stóp

Czas na pedicure

Gdy twoje stopy będą już zadbane, ty będziesz mogła pozwolić sobie na modny pedicure. Oczywiście zabieg ten możesz wykonać u kosmetyczki, ale po co? Sama też sobie poradzisz. Od czego zacząć? Na pewno od obcięcia paznokci. Uwaga! Paznokci nie obcinamy na pół okrągło, gdyż wtedy mają tendencję do wrastania. Lepiej obciąć je w kształt kwadratu. Potem wyrównaj krawędź płytki pilnikiem. Zamiast wycinać skórki, lepiej je odsunąć. Zrób to przy pomocy drewnianego patyczka. Na koniec pokryj paznokcie lakierem w ulubionym kolorze.