Wykończenie małej łazienki będzie wymagało wybrania odpowiedniego rodzaju materiałów, które pozwolą na optyczne wyszczuplenie sylwetki. Jakie wzory i kolory glazury warto wziąć pod uwagę? Poznaj najlepsze warianty płytek ceramicznych do małych łazienek!

W sklepach można znaleźć mnóstwo różnych typów płytek łazienkowych, ale warto pamiętać o tym, że tylko niektóre z nich sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Wtedy celem jest sprawienie, że łazienka o małym metrażu będzie wyglądała na większą. Poniżej znajdziesz płytki, które świetnie sprawdzą się w tym celu.

Białe płytki cegiełki – ponadczasowa klasyka

Płytki cegiełki są popularne już od paru lat i wybiera je wiele osób. Gdy chodzi o takie właśnie płytki łazienkowe Kraków jest jednym z miast, w którym można je zakupić w wielu ciekawych wariantach do wyboru.

Najczęściej zamawiane są płytki cegiełki w białym kolorze, który świetnie prezentuje się w mniejszych pomieszczeniach. Mogą być one ułożone tylko na określonych częściach ścian w strefie umywalki, prysznica i wanny, natomiast na pozostałej części ścian można wykonać malowanie farbą łazienkową.

Cegiełki są oferowane w różnych wielkościach oraz formach, na przykład mogą mieć one postać bardziej rustykalną, jakby były wykonane ręcznie, ale można także wybrać klasyczne płytki ze ścinanymi krawędziami. Asortyment jest szeroki, a ceny wcale nie takie wysokie.

Płytki imitujące kamień – doskonałe także do małych łazienek

Kamień w łazience jest bardzo efektowny, ale drogi. Nie trzeba jednak decydować się na jego montaż, by uzyskać stylowy efekt kamienia na ścianach i podłodze. W tym przypadku warto zdecydować się na płytki imitujące kamień, które są znacznie tańsze, a przy tym świetnie wyglądają nawet w niewielkich łazienkach.

Wybierając płytki kamienne do małej łazienki, warto przede wszystkim skoncentrować się na jasnych kolorach, na przykład na białym marmurze albo na szarości granitu. Takie kolory nie przytłoczą optycznie wnętrza.

Płytki o nietypowych kształtach – modny efekt na ścianach i podłodze

Przeglądając propozycje producentów płytek ceramicznych, warto także zwrócić uwagę na te o nietypowych kształtach, które obecnie są również bardzo modne. Zaliczają się do nich między innymi płytki ceramiczne heksagonalne – w kształcie heksagonów, płytki w kształcie marokańskiej koniczyny, rybiej łuski, rombów, trójkątów.

Takie płytki układane są najczęściej na ścianach, ale również mogą sprawdzić się one świetnie na podłogach.

Te i inne płytki ceramiczne można znaleźć już teraz w sklepach łazienkowych w Krakowie – sprawdź ofertę stacjonarnie i online!