Śmierć bliskiego jest dużym ciosem. Aby godnie go pożegnać, warto wybrać dobry dom pogrzebowy, który będzie mógł zaoferować profesjonalną i ponadto kompleksową obsługę. Czym warto kierować się przy jego wyborze?

Dostępność domu pogrzebowego

Najczęściej wybieramy domy pogrzebowe położone najbliżej, aby nie musieć daleko dojeżdżać na miejsce.

Wybór lokalnego zakładu pozwala także na sprawniejszą organizację ceremonii pogrzebowej – działające w konkretnym miejscu firmy mają kontakty z lokalnym cmentarzem, proboszczem, szpitalem.

Gdy w okolicy dostępne są jednak różne firmy tego typu, warto porównać ze sobą ich propozycje, co obecnie można zrobić również przez internet albo telefonicznie, by nie musieć udawać się do każdego zakładu po kolei.

Usługi w domu pogrzebowym

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego domu pogrzebowego ma zakres jego usług. Warto dopasować je do własnych potrzeb.

Obecnie w każdym domu pogrzebowym można skorzystać z podstawowych usług, między innymi transportu krajowego ciała, sprzedaży trumien, urn, kremacji czy organizacji pochówku, również w ramach oprawy muzycznej, florystyki.

Nie wszystkie domy pogrzebowe oferują jednak usługi jak pogrzeby świeckie, międzynarodowy transport zwłok czy organizacja stypy oraz transportu dla żałobników w imieniu rodziny zmarłego.

Warto też zwrócić uwagę, czy zakład pogrzebowy oferuje możliwość uzyskania w imieniu uprawnionych osób, najczęściej rodziny, zasiłku pogrzebowego. Wystarczy wtedy podpisać odpowiednie upoważnienie, dzięki któremu nie trzeba udawać się osobiście do placówki ZUS albo KRUS, aby tam ubiegać się o jego wypłatę.

Gdy poszukiwany jest świadczący kompleksowe usługi dom pogrzebowy Zabrze – https://quovadis-pogrzeby.pl/ oferuje dostęp do sprawdzonych firm funkcjonujących w tej branży.

Renoma domu pogrzebowego

Przy wyborze odpowiedniego domu pogrzebowego duże znaczenie ma jego renoma. Firma mająca wiele pozytywnych opinii to pewność, że ostatnie pożegnanie drogiej nam osoby odbędzie się uroczyście.

Najlepiej zapytać członków rodziny czy znajomych, czy mogą polecić jakiś dom pogrzebowy. Warto także poszukać opinii w internecie, które również mogą być bardzo pomocne w podjęciu decyzji.

Przejrzysty cennik usług w domu pogrzebowym

Dobry dom pogrzebowy można poznać także po przejrzystym cenniku usług. Pracownik firmy powinien zaprezentować nam różne opcje cenowe i wyjaśnić dokładnie, co składa się na opłatę.

Najlepiej, aby firma pogrzebowa przekazała klientom dokładną listę z wyceną usług. Dzięki temu można uniknąć przykrych sytuacji, gdy okaże się, że konieczne będzie dopłacenie do organizacji pochówku.