Isabel Marant to projektantka obuwia i odzieży, która wniosła powiew świeżości do francuskiej mody, łącząc minimalizm ze stylem boho. Jej ubrania i buty cieszą się rozpoznawalnością już od lat 90. minionego wieku, a boho chic, który dominuje w tych akcesoriach oddaje charakter samej projektantki. Jak nosić buty Isabel Marant i czy naprawdę jest to marka, która łączy wygodę, kobiecość i ponadczasowy design? Oto przegląd butów od słynnej projektantki.

Isabel Marant buty – moda, która ewoluuje i jest najlepszą przyjaciółką każdej kobiety…

Buty powinny być wygodne, modne i kobiece – tak mówiły kobiety w latach 90. minionego wieku i tak uważają współczesne aktywne, realizujące się zawodowo panie, ale też żony i matki. Czy da się to połączyć?

Isabel Marant udowadnia, że tak, od lat tworząc kolekcję wygodnych i modnych butów, które są zachętą dla kobiet by pokazywały własny styl i nie bały się wyrażać swojej osobowości, będąc same sobie inspiracją na co dzień. Buty mogą być nawet mały dziełami sztuki i takie są właśnie Becketty – eleganckie, sportowe buty i szpilki na mini obcasie od Isabel Marant.

Isabel Marant botki, snakersy i… moda rodem z ulicy

Projektantka, którą nazywa się cudownym dzieckiem francuskiej mody, łączy wygodę z klasyką kobiecości. Takie właśnie są botki i sneakersy, które wpuszcza na wybieg – to kwintesencja każdej współczesnej, zabieganej kobiety, która chce się czuć pięknie mimo napiętego grafiku. To dla nich Isabel Marant zaprojektowała botki z frędzlami, które idealnie sprawdzają się do codziennej stylizacji, trampki na ukrytym koturnie i wygodne botki w ponadczasowej, sportowej elegancji i stylu określanym jako boho chic. To podkreślenie kobiecości i buntowniczej natury, która kryje się w każdej kobiecie, niezależnie od wieku i zawodu.

Botki od francuskiej projektantki można nosić nie tylko jesienią, choć mogą kojarzyć się z butami na tę konkretną porę roku. Ale równie dobrze sprawdzą się w chłodniejsze dni zimy i wiosną, gdy wybierze się np. podwyższany koturn, zapewniający wygodę i styl. Takie buty mogą z powodzeniem nosić nie tylko posiadaczki długich i szczupłych nóg.

Wskazuje się, że to właśnie buty Isabel Marant są, obok swetrów, najczęściej kupowane w pierwszych dniach od premiery nowej kolekcji. Z pewnością wpływ na to ma fakt, że projektantka nie ma oporów by zapraszać swoje przyjaciółki na wybieg, bo catwalk to dla codzienność i moda z ulicy, która ma zapewniać kobietom komfort i pozwalać czuć się pięknie, niezależnie od tego czy są matkami, żonami czy zabieganymi business woman.