Kiedyś domu jednorodzinne najczęściej budowano samodzielnie. Teraz jednak nie każdy ma na to czas, nie mówiąc już o wiedzy i umiejętnościach, jakie są do tego wymagane. Właśnie dlatego popularne stało się budowanie domów systemem zleconym. Co warto o nim wiedzieć? Kiedy się na niego zdecydować?

System zlecony w budowie domów – co to jest?

Wzniesienie domu jest wieloetapową inwestycją, która wymaga posiadania właściwej wiedzy i umiejętności. Jako że nie każdy może zająć się budową domu samodzielnie, wyróżnia się kilka systemów budowy domów.

1. System gospodarczy – jest to system, w którym dom budowany jest samodzielnie przez inwestora.

2. System zlecony – dom jest budowany przez zewnętrzną firmę, która zajmuje się prowadzeniem prac dla inwestora.

Zlecony system budowy domów polega zatem na przekazaniu wszystkich spraw w ręce wykonawcy lub wykonawców. Najwygodniejsza opcja z punktu widzenia inwestora to wybór jednego, generalnego wykonawcy, który może zająć się wszystkimi sprawami związanymi z budową domu. Wtedy nie trzeba szukać wielu wykonawców, co może także powodować problemy związane z koordynacją prac i wydłużać termin inwestycji.

Budowa domu w systemie zleconym – jakie usługi obejmuje?

Skorzystanie z usługi budowy domu w systemie zleconym pozwala na zlecenie praktycznie wszystkich prac w ręce wykonawcy. To powoduje, że nie trzeba zajmować się nimi samodzielnie.

Generalny wykonawca może zająć się poniższymi kwestiami:

  • Przygotowanie projektu domu oraz jego adaptacja do działki, na której ma być on wykonany,

  • Zajęcie się formalnościami związanymi z wybudowaniem domu, między innymi zgłoszeniem, uzyskaniem pozwolenia, sprawami geodezyjnymi,

  • Zamówieniem i dostarczeniem na miejsce materiałów budowlanych,

  • Wykonaniem prac budowlanych, instalacyjnych oraz wykończeniowych – istnieje możliwość zamówienia domu „pod klucz”

  • Uczestniczeniem w odbiorze budynku.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow – budowa domów w powiecie średzkim

Aby mieć pewność, że inwestycja będzie zrealizowana kompleksowo i profesjonalnie, warto zdecydować się na wykonawcę z dużą wiedzą i doświadczeniem.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow – budowa domów powiat średzki – https://dom-pokazowy.pl/ to firma, która specjalizuje się w prowadzeniu prac budowlanych w charakterze generalnego wykonawcy na terenie powiatu średzkiego oraz poznańskiego.

Firma realizuje domy na bazie dwóch nowoczesnych projektów o metrażu 75 mkw. oraz 90 mkw., które mogą być również dopasowane indywidualnie do oczekiwań klienta. Zapewnia kompleksową obsługę, która włącza także załatwienie formalności związanych z budową.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow

ul. Szczególna 38 62-023 Szczytniki

Tel.: +48 663 822 112 E-mail: biuro@dom-pokazowy.pl