Na problemy z erekcją na tle psychologicznym cierpi coraz więcej mężczyzn. Największa grupa mężczyzn, bo aż 51% wskazuje, że głównym czynnikiem problemów z erekcją jest stres. Prawda jest taka, że czasy, w jakich żyjemy i styl życia, jaki prowadzimy w dużej mierze przekładają się na problemy w sferze seksualnej. I mimo, że problemy z potencją mogą być źródłem poważnych kompleksów, uderzać w męską godność i poczucie własnej wartości, to dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że poprawa potencji jest możliwa. Jak sobie radzić z problemami z potencją? O tym w dzisiejszym poście.

Wizyta u seksuologa

Problemy z erekcją na tle psychologicznym może i są poważnym problemem, jednakże nie są końcem świata. Gdy się pojawią, pierwszym, co można zrobić jest udanie się do seksuologa. Niestety, dość spora część panów jak ognia unika specjalisty. Niektórzy wstydzą się rozmowy o problemie. Innym wydaje się, że taka wizyta godzi w ich honor. Błąd.

Wizyta u seksuologa nie tylko pomoże określić przyczynę zaburzeń, ale także pomoże wskazać konkretne czynniki stresogenne, których eliminacja ułatwi rozwiązanie problemu. Bardzo często lekiem na całe „zło” jest psychoterapia (indywidualna lub par). W większości przypadków, to właśnie dzięki niej następuje poprawa potencji i jakości stosunków seksualnych.

Dieta na potencję

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Mało który mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że na poprawę potencji duży wpływ ma nie tylko wyeliminowanie z życia stresu, ale także niezdrowego sposobu odżywiania się.

W skrócie: dieta na potencję obejmuje przede wszystkim białka pochodzenia zwierzęcego bogate w l-argininę, błonnik i tłuszcze roślinne. Jej uzupełnieniem są suplementy diety na potencję oraz regularne ćwiczenia fizyczne.

Codzienne menu powinno składać się z lekkich posiłków, bogatych w świeże warzywa i owoce. Nie zaszkodzi również kapka (ale dosłownie: kapka) czerwonego wina, wypijana raz na jakiś czas do kolacji.

Trzeba pamiętać, że na problemy z erekcją duży wpływ ma palenie papierosów, częste picie alkoholu, a także przyjmowanie niektórych leków. Wyeliminowanie ich znacznie ułatwia powrót do sprawności seksualnej.

Suplementy diety

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Bardzo często poprawa potencji następuje w wyniku przyjmowania suplementów, a zwłaszcza tabletek na potencję. Ważne jednak, aby takich tabletek nie kupować bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Tylko właściwie dobrane suplementy zadziałają tak, jak należy.

Ze szczególną ostrożnością należy podchodzić do produktów obiecujących natychmiastowe efekty, a których składu czy pochodzenia nie jesteśmy pewni. W Internecie często można spotkać „atrakcyjne” oferty preparatów ziołowych, obiecujące natychmiastową poprawę kondycji seksualnej. Warto wnikliwie analizować poszczególne metody i z dystansem podchodzić do magicznych tabletek sprzedawanych przez nieznane nam osoby.

Aktywność fizyczna dobra na wszystko

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Powiedzmy sobie szczerze – mało aktywny, siedzący tryb życia nie pomaga pozbyć się problemu. Wybierając sport, zamiast kanapy w dość krótkim czasie można wrócić do formy. Bieganie, pływanie, gra w piłkę – to wszystko przyczynia się do pokonania problemu. Im więcej aktywności fizycznej, tym później więcej seksu.