Sezon zimowy dopiero co się rozpoczął, a już zbiera pierwsze żniwa. Oczywiście najbardziej podatne na zachorowanie są dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Warto więc być przygotowanym i wiedzieć, co robić, gdy maluch wróci do domu z gorączką i kaszlem. Na pewno przyda ci się miód, cytryna i czosnek, a także Mucosolvan dla dzieci – mój numer jeden w kategorii preparatów przeciwkaszlowych.

Kaszel nie taki zły….

Kaszel bywa bardzo męczący – nie daje spać, utrudnia swobodne oddychanie, itd. Trzeba jednak powiedzieć, że jest bardzo potrzebny. To jeden z mechanizmów obronnych ludzkiego organizmu. Mowa oczywiście o kaszlu produktywnym, czyli kaszlu mokrym. Ten suchy raczej nie służy niczemu, tylko podrażnia gardło i śluzówkę. Tymczasem kaszel mokry pomaga pozbyć się drobnoustrojów chorobotwórczych, które zagnieździły się w drogach oddechowych, dlatego nie można go hamować. Warto jednak sprawić, aby odkrztuszanie było proste i efektywne, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Tak się stanie, jeśli rozrzedzimy zalegającą wydzielinę. Jak to zrobić? I tu z pomocą przychodzi syrop Mucosolvan dla dzieci – sprawdź TU!

Jak działa Mucosolvan dla dzieci?

Substancją czynną leku Mucosolvan dla dzieci jest ambroksol, substancja wspomagająca naturalny odruch oczyszczania dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny. Syrop przeznaczony jest dla maluszków od 1. roku życia. Jego największą zaletą jest to, że upłynnia gęstą wydzielinę i tym samym sprawia, że dziecko nie ma problemu z jej odkrztuszeniem. Poza tym – co równie ważne, chroni przed ponownym zaleganiem owej wydzieliny. I to nie wszystko. Na pewno wszystkie mamy ucieszy fakt, że syrop Mucosolvan łagodzi również ból i podrażnienie gardła. A dzięki temu, że ma bardzo przyjemny smak, dzieci przyjmują go chętniej niż inne leki.

syrop mucosolvan mini

źródło: mucosolvanmini.pl

Mucosolvan dla dzieci świetnie sprawdzi się w przypadku zwykłej infekcji, której towarzyszy kaszel mokry oraz bardziej zaawansowanej choroby, jak np. zapalenie oskrzeli i płuc. Lek jest bardzo dobrze tolerowany przez dzieci, a przeciwwskazaniem do jego podawania jest uczulenie na chlorowodorek ambroksolu lub którykolwiek składnik zawarty w preparacie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Domowe sposoby na infekcję

Na kaszel mokry u dziecka warto wypróbować syrop Mucosolvan. W przypadku innych objawów dobrym rozwiązaniem będą dary natury. Na pewno niezastąpiony jest miód, czosnek, cebula i cytryna. Dobrze sprawdza się też syrop z malin, ale pod warunkiem, że jest to syrop domowy – bez tony cukru i innych dodatków.

Gdy maluch złapie przeziębienie, warto podać mu ciepłe mleko z masłem i miodem. To rozwiązanie stare jak świat, ale przy okazji bardzo skuteczne. Trzeba tylko pamiętać, aby nie dodawać miodu do gorącego mleka, bo wtedy straci wszystkie swoje cenne właściwości.

mleko z masłem i miodem

Dziecku można również podawać ciepłą herbatkę z dodatkiem soku malinowego. Taki napój świetnie rozgrzeje organizm malucha i zadziała napotnie. Pomoże to obniżyć gorączkę i zniweluje nieprzyjemne objawy przeziębienia. Dobrze sprawdzą się też herbatki z lipy lub czarnego bzu, które nie tylko działają napotnie i obniżają gorączkę, ale także wspomagają odporność.

A jeśli dziecko ma katarek, warto przygotować mu inhalacje, np. z rumianku. Zabieg ten szybko udrożni zatkany nos, nawilży śluzówkę i zapewni swobodniejsze oddychanie. Plecki i piersi dziecka można także natrzeć rozgrzewającą maścią. Dobrze sprawdzi się maść eukaliptusowa lub mentolowa.