Brody są modne? Są i to bardzo! Mimo to, wielu panów nie podążając za sezonowymi trendami, sumiennie goli zarost tak, aby cieszyć się skórą gładką niczym pupa niemowlaka. Wbrew pozorom, posiadanie takiej gładkiej skóry jest o wiele trudniejsze, aniżeli posiadanie pięknej brody. Bardzo często zwykłe golenie pozostawia po sobie nieestetyczne ślady w postaci krostek i podrażnień. Jak się golić i czym się golić, aby uniknąć dyskomfortu i cieszyć się idealnie gładką skórą?

Przygotuj skórę do golenia

ad449ba255451dc5e2b099f732248f0dWielu mężczyzn zabierając się do usuwania zarostu, popełnia jeden podstawowy błąd – zapomina o odpowiednim przygotowaniu skóry do „zabiegu”. A prawda jest taka, że dobrze przygotowana (czytaj zmiękczona i zrelaksowana skóra) jest bardziej podatna na usuwanie zarostu i mniej podatna na podrażnienia.

Skórę do golenia idealnie przygotujecie myjąc ją przy użyciu pianki lub żelu do twarzy. Tylko tyle i aż tyle. Umycie skóry odpowiednim do tego kosmetykiem nie tylko oczyści ją z nadmiaru tłuszczu, ale także z wszelkich zanieczyszczeń, które zdążyły na niej się osadzić. Sprawi, że skóra stanie się miękka i rozluźniona. Idealna do golenia!

Golenie

fcd8456ca47e720c1c1d18a39491ca4eUsuwanie zarostu zawsze powinno przebiegać w ten sam sposób. Najpierw aplikujemy na skórę preparat do golenia, a później przechodzimy do działania. Nigdy nie usuwaj zarostu na sucho, bo klęska gwarantowana. Kosmetyk – czy to pianka, czy żel do golenia zapewni odpowiedni poślizg ostrzom maszynki, a także ochroni skórę przed mikrozacięciami i podrażnieniami. Dodatkowo zadba o właściwe jej nawilżenie w trakcie golenia.

Pamiętaj też, aby po nałożeniu preparatu do golenia chwilę odczekać tak, aby zarost miał szansę nieco zmięknąć. Dopiero po chwili możesz przejść do działania. Golenie zawsze rozpoczynaj od partii miękkiego zarostu, który znajduje się na szyi i policzkach. Dopiero później zabierz się za usuwanie zarostu z podbródka, okolic pod nosem i wokół ust.

Pielęgnacja skóry po goleniu

łagodząca woda po goleniu nivea

woda po goleniu Nivea

Każde usuwanie zarostu powinno zakończyć się spłukaniem z twarzy resztek kosmetyku golącego. Najlepiej zrobić to przy pomocy ciepłej wody. Gdy twarz będzie już czysta, można (a nawet trzeba) wklepać w skórę kosmetyk o działaniu łagodzącym. Dobrym wyborem jest np. woda po goleniu NIVEA Silver Protect. Lekka jej formuła zapewni skórze antybakteryjną ochronę i wspomoże regenerację.

Uwaga! Jeśli masz skórę wrażliwą – unikaj kosmetyków na bazie alkoholu, które wysuszają skórę i wzmagają podrażnienia.