Choć kozaki na grubej szpilce, koturnie czy platformie prezentują się szalenie kobieco i atrakcyjnie, podczas zimowej aury mogą nie sprostać specyficznym wymaganiom podłoża. Śnieg, lód, wszechobecna wilgoć w przypadku odwilży nie tylko nie zapewni nam wygody, ale również nadweręży nasze zdrowie. Dlatego śniegowce damskie są często polecanym fasonem obuwia, które w tak niekorzystnych warunkach atmosferycznych sprawdza się wyjątkowo perfekcyjnie.

Śniegowce damskie to model obuwia charakteryzujący się wysokimi walorami praktycznymi, ale również wygodą oraz modnym designem. Świetnie chroni stopę przed chłodem oraz wilgocią, czego niestety nie można powiedzieć o wielu innych fasonach kozaczków, które choć prezentują się okazale, przegrywają bój ze śniegowcami damskimi w aspektach czysto praktycznych. Wbrew ogólnym przekonaniom, opisywany model obuwia może nie tylko świetnie spełniać swoje walory funkcjonalne, ale również wizualne. Producenci z branży obuwniczej dbają, aby wypuszczane co roku do sprzedaży kolekcje były atrakcyjne pod kątem estetycznym. Bogata kolorystyka, wzornictwo, modele wzbogacone modnymi dekoracjami, ściągaczami czy futerkiem to raptem niewielka część propozycji, z jakimi można się spotkać przeglądając asortyment firm obuwniczych.

Śniegowce damskie zostały zaprojektowane w szczególności z myślą o osobach, które każdego dnia muszą przemierzać ośnieżone trasy. Co ciekawe, model coraz częściej pojawia się w wersji miejskiej, co najlepiej świadczy, w jak umiejętny sposób można pogodzić funkcjonalność z estetyką wykonania. Rodzi się jednak pytanie, jak wybrać obuwie, które najlepiej sprosta naszym osobistym oczekiwaniom?

bella-biale-nylonowe-sniegowce-damskie

W sprzedaży możemy znaleźć klasyczne śniegowce, charakteryzujące się masywną, gumową podeszwą oraz zastosowaniem nieprzemakalnych materiałów. Zewnętrzna warstwa tkaniny nie przepuszcza wilgoci, podczas gdy użyte ocieplenie wewnętrzne gwarantuje komfort termiczny, nawet podczas najbardziej uporczywych mrozów. Dobrze zaprojektowane śniegowce damskie zapewnią stopie optymalne warunki do wielogodzinnego spacerowania po ośnieżonych trasach.

Aby jednak mieć pewność, że wybraliśmy dla siebie trwały i odporny na użytkowanie model obuwia, musimy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wykonanie szwów, w szczególności pod kątem ich uszczelnienia. To właśnie szwy stanowią najsłabsze ogniwo w konstrukcji śniegowców damskich, gdyż to właśnie w tym miejscu dochodzi do największego przenikania wilgoci. Kolejnym czynnikiem jest podeszwa. Optymalnie byłoby, gdyby charakteryzowała się właściwościami antypoślizgowymi. Ponadto, obuwie powinno być lekkie, zapewniające odpowiednią przyczepność do podłoża, a przy okazji stabilne.

Jeśli wiemy, jakie parametry techniczne powinny spełniać buty na śnieg, pozostaje jeszcze kwestia doboru odpowiedniego modelu. W ostatnich sezonach największą popularnością cieszą się fasony włochate i futrzane. W dalszej kolejności należy wymienić modele masywne, ale lekkie inspirowane na odzieży astronautów, tzw. moon. Pozostają również saszki oraz mukluki, które mają tyle samo przeciwniczek, jak i zwolenniczek. Bez względu jednak na wybrany fason, jedno nie ulega wątpliwości – wybierając śniegowce damskie zyskamy pewność, że kupiliśmy najcieplejsze i najbardziej niezawodne buty na zimę. Możemy je łączyć na wiele różnych sposobów, zarówno z dziewczęcymi, jak i sportowymi stylizacjami, unikając jednak zakładania spodni, które przykrywają cały drzemiący w nich urok.