Masz problemy z nadmiernym stresem? Żyjesz w ciągłym biegu? Doskwierają Ci problemy z nadmiernym napięciem mięśni czy bólami pleców? Pomoże masaż relaksacyjny. Zobacz najważniejsze informacje o tego typu zabiegu!

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Masażami relaksacyjnymi nazywa się rodzaj masażów, których głównym celem jest uzyskanie stanu relaksu u klienta.

Poza relaksem masaż ten może również zaoferować szereg innych korzyści, między innymi może pozytywnie wpływać na stan zdrowia, poprawić wygląd skóry oraz polepszyć samopoczucie psychiczne.

Rodzaje masażów relaksacyjnych

Do kategorii jak masaż relaksacyjny można zaliczyć różne rodzaje masażów, które prowadzone są też wieloma technikami i wykorzystują zróżnicowane akcesoria.

Standardowy masaż relaksacyjny

To masaż klasyczny, prowadzony z użyciem rąk. Podczas zabiegu mogą być stosowane również relaksacyjne kosmetyki, na przykład aromatyczne olejki. Pozwala ona na szybkie uzyskanie stanu relaksacji i ma również niską cenę.

Masaż relaksacyjny świecą

Ten rodzaj masażu prowadzony jest z użyciem rozpalonej świecy, która zawiera w składzie wosk pszczeli oraz naturalne aromaty. Rozgrzany wosk nakładany jest na skórę i pozwala on dzięki temu na łatwiejsze uzyskanie efektu odprężenia. Dodatkowo pielęgnuje on skórę.

Masaż relaksacyjny rozgrzanymi kamieniami

Do wykonania tego egzotycznego masażu stosowane są specjalne rozgrzane kamienie. Są one bardzo przyjemne w dotyku i pozwalają na uzyskanie szybkiego efektu relaksu. Gorące kamienie rozgrzewają ciało, zmniejszają dolegliwości bólowe ze strony mięśni, pomagają też w zmniejszeniu dolegliwości stawowych.

Masaż relaksacyjny stemplami ziołowymi

W trakcie tego typu masażu stosuje się ziołowe stemple, czyli bawełniane woreczki wypełnione mieszanką ziół, orzechów, kwiatów. To technika popularna głównie w Indonezji i Tajlandii.

Profesjonalny masaż relaksacyjny Gliwice – https://cataleyabeauty.pl/relaksujacy-masaz-plecow/ skorzystaj z oferty najlepszych masażystów!

Masaż relaksacyjny – dla kogo będzie najlepszy?

Relaksacyjne masaże mają bardzo szerokie zastosowanie. Są one rekomendowane głównie dla osób, które mają problemy jak:

  • nadmierny stres

  • zmęczenie

  • podatność na denerwowanie się

  • trudności z zasypianiem

  • dolegliwości bólowe pleców, mięśni

  • dolegliwości stawowe

  • nadmierne napięcie psychiczne

 

Gdzie można zapisać się na masaż relaksacyjny?

Z profesjonalnego masażu relaksacyjnego można dzisiaj skorzystać w różnych placówkach – gabinetach Spa, gabinetach kosmetycznych, odnowy biologicznej, a także w gabinetach masażu.

Wybrani masażyści oferują również usługi bezpośrednio w domu klienta. Masażysta przyjeżdża wtedy na miejsce z rozkładanym łóżkiem.