Zwolnienie lekarskie można obecnie otrzymać również za pomocą internetu. W jaki sposób je uzyskać? Sprawdzamy i wyjaśniamy krok po kroku, w jaki sposób można uzyskać L4 online!

Kiedy warto skorzystać z L4 online?

Nie każdy ma możliwość udania się osobiście do lekarza ze względu na swój stan zdrowia. W takich przypadkach można wprawdzie umówić się na konsultację w stacjonarnej placówce na kolejny dzień, lecz jest wygodniejsza opcja – to skorzystanie z ofert placówek medycznych funkcjonujących online.

Obecnie coraz więcej placówek medycznych, głównie tych działających prywatnie, oferuje swoje usługi przez internet. Można wtedy skonsultować się z lekarzem POZ, internistą lub lekarzami różnych specjalności.

Podczas konsultacji medycznej online można również uzyskać L4 przez internet, dzięki czemu nie ma wtedy potrzeby osobistego udawania się do lekarza, by uzyskać zwolnienie lekarskie.

Uzyskanie L4 online – krok po kroku

Aby otrzymać zwolnienie L4 online, konieczne jest przejście poniższych kroków:

1. Wybór placówki oferującej usługi medyczne online

Takie usługi świadczy obecnie wiele placówek, w tym stacjonarne ośrodki medyczne. Z dostępnymi ofertami można łatwo zapoznać się przez internet, aby dzięki temu łatwo wybrać taką, która będzie najlepsza pod kątem dostępności usług medycznych czy cen.

2. Zapisanie się na wizytę lekarską online

By otrzymać L4 przez internet receptyonline24.pl konieczne jest umówienie się na wizytę lekarską online. W tym celu należy zarejestrować się na stronie internetowej i wypełnić formularz medyczny, w którym podaje się informacje na temat swojego stanu zdrowia, przyjmowanych leków.

Po zarejestrowaniu się na stronie można od razu umówić się na wizytę lekarską. Placówki medyczne online pozwalają na szybkie skorzystanie z konsultacji medycznych, także z lekarzami specjalistami. Można wtedy samodzielnie wybrać lekarza oraz dogodny termin konsultacji, nawet w ciągu najbliższej godziny.

3. Konsultacja z lekarzem online

Konsultacja z lekarzem polega na skorzystaniu z komunikatora online, dzięki któremu można łatwo rozmawiać. Dzięki temu można wyjaśnić lekarzowi swój stan zdrowia i odpowiedzieć na jego pytania.

W trakcie konsultacji lekarz wypisuje zwolnienie L4 przez internet, które natychmiast przekazywane jest do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz do pracodawcy.

Ceny konsultacji medycznych online

Za zwolnienie L4 przez internet wypisane podczas konsultacji medycznej online należy zapłacić najczęściej od około 100 do 150 złotych. Cenniki konsultacji można znaleźć na stronach placówek medycznych online.