Oferta wszelkiego typu kursów oraz szkoleń jest w tej chwili na tyle bogata, że osoba niekoniecznie ukierunkowana na konkretne umiejętności może mieć nie lada problem z wyborem odpowiedniego kierunku kształcenia. Jednym z zakresów wiedzy które na pewno warto poznać bliżej jest fotografia. Dlaczego? Opisujemy w tym artykule!

Nauka fotografii – czy to ma sens?

Mogłoby się wydawać, że w dobie smartfonów praktycznie każdy może, mówiąc kolokwialnie, złapać za telefon i robić piękne zdjęcia. Dodajmy do tego jeszcze różnego rodzaju filtry, które znacznie ułatwiają kosmetyczne poprawki na fotografiach – słowem, dziś jest znacznie łatwiej wykonywać zdjęcia niż jeszcze kilka lat temu!

Skoro ludzie są w stanie robić piękne zdjęcia tylko i wyłącznie dzięki posiadaniu odpowiedniego sprzętu to czy jest jakikolwiek sens inwestowania w kursy fotografii? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! I poniżej kilka powodów dlaczego warto to zrobić.

kurs fotografii - nauka robienia zdjęć

Informacja przekazywana jest w formie obrazkowej

Nie ma się co oszukiwać – żyjemy w czasach, gdy ludzie w większości dosłownie kupują oczami. Może to brzmi przerażająco dla niektórych, ale dziś jeden obraz jest wart więcej niż tysiące słów. Banał? Niewątpliwie, ale wyjątkowo aktualny! Prawda jest taka że jesteśmy coraz bardziej leniwi i nikomu nie chce się już wertować przez rozwlekłe opisy produktu – zamiast tego, wolimy oglądać go sobie z 1000 ujęć.

Dobry fotograf ma mnóstwo możliwości zarobku

Zakupy w internecie popularne są od wielu lat, ale ostatni rok jedynie zwiększył zainteresowanie kupowaniem online – aby nie powiedzieć że wymusił. Dlaczego to takie ważne? No cóż, pamiętajmy o tym, że Internet jak żadne inne medium stawia przede wszystkim na komunikację graficzną – bo właściwie trudno byłoby oczekiwać jakichkolwiek innych form wyrazu – dlatego dobry fotograf raczej na pewno nie będzie narzekał na brak zajęcia.

Jest to najprostsza forma wyrazu

Nie ma się co oszukiwać – w fotografii liczy się talent, ale robienie zdjęć które robią odpowiednie wrażenie to przede wszystkim umiejętne stosowanie różnych technik fotograficznych. Kreatywnego pisania czy grafiki komputerowej trochę trudniej się nauczyć, a już na pewno nie jest to możliwe w tak krótkim czasie jak opanowanie podstaw fotografii.

No dobrze – wiemy już że warto. A gdzie warto nauczyć się odpowiedniego operowania aparatem? Szkoleń w tym zakresie nie brakuje, ale warto postawić na wiedzę przekazywaną przez najlepszych. Na przykład – przez Akademię Nikona. Zobaczmy, na jaką wiedzę liczyć mogą uczestnicy kursu fotografii w Krakowie.

Po pierwsze – technikalia

Dobry fotograf to taki, który jest w stanie posługiwać się różnego rodzaju urządzeniami. Lustrzanka? Bezlusterkowiec? Ludzie, którzy chcą się uważać za profesjonalistów powinni opanować obydwa te sprzęty. Bo nie ma mowy o wykonywaniu dobrych zdjęć – czy to produktowych czy portretowych – bez posiadania odpowiedniego przeszkolenia w zakresie obsługi sprzętu.

Na czym polega nauka obsługi aparatu? W trakcie takiego kursu dowiesz się najważniejszych faktów dotyczących obsługi urządzeń. Owszem, nie potrzebujesz mieć sprzętu za kilkanaście tysięcy złotych aby wykonywać ekscytujące zdjęcia – ale podstawy trzeba znać! Zwłaszcza jeżeli prezentują je tacy profesjonaliści jak w przypadku Akademii Nikona!

zdjęcie aparatu Nikon

Robienie zdjęć – podstawy teoretyczne

Co tu dużo mówić – taki kurs fotografii w Krakowie to idealny sposób aby poznać najważniejsze fakty na temat obsługi sprzętu do wykonywania zdjęć. Poznać fotografię z różnych stron. Bo inaczej robi się zdjęcia krajobrazu, inaczej produktów do sprzedaży, a jeszcze inaczej portrety, prawda?

Teoria może wydawać się nudna i niepotrzebna, ale warto zawierzyć w tym zakresie ekspertom. Wiedząc, jakie są zasady wykonywania różnego typu zdjęć, będziesz w stanie widzieć więcej. I nie jest to wcale przesada – nabywasz bowiem świadomość tego, na co inni patrzą przy okazji zdjęć! Widzisz, myślisz i fotografujesz jak oni – mistrzowie obiektywu.

Ostatni krok – najwyższy poziom

Masz już pewne doświadczenie w zakresie wykonywania zdjęć? Chcesz wejść na naprawdę wysoki level i wyróżnić się spośród innych? Być może jest to czas, aby skorzystać z wiedzy i doświadczenia mistrzów fotografii i zacząć budować własne portfolio, będąc ubogaconym o przekazaną przez nich wiedzę?

Kursy fotografii w ramach Akademii Nikona przewidują również nauczanie na poziomie master, pod okiem prawdziwych znawców tematu. W ramach tego rodzaju szkoleń, Twoje prace zostaną ocenione przez osoby zajmujące się różnymi aspektami fotografii. Co więcej, posiądziesz nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale i praktyczne, co pozwoli Ci określać siebie jako prawdziwego profesjonalistę.

kurs fotografii - prowadzący szkolenie

Czy mistrzowie dobrze uczą?

Dlaczego właściwie mistrzowie obiektywu mieliby przekazywać swoją wiedzę? No cóż, pamiętajmy o tym, że konkurencji nie muszą się obawiać. Co więcej, spotkania z ludźmi takimi jak Ty, również im otwierają oczy na wiele aspektów fotografii – ostatecznie, Ty masz zupełnie świeże spojrzenie. Dlatego, spotkania w ramach takich kursów robienia zdjęć to obopólna korzyść.

Wszystkie opisy kursów pochodzą ze strony: https://www.akademianikona.pl/kursy-fotografii/krakow/