Seriale coraz bardziej przypominają pełnometrażowe filmy. Odcinki trwające ponad godzinę i kilkumilionowe budżety zdają się potwierdzać tę teorię. W historii telewizji pojawiło się kilka pozycji, które powinien znać każdy. Sprawdź, które kultowe serie warto obejrzeć.

Przyjaciele

Kiedy nie było Netflixa, a posiadacze kineskopowych ekranów nie wiedzieli czym są telewizory OLED, jednym z najchętniej oglądanych seriali byli Przyjaciele. Do dziś uważany za najlepszy sitkom wszechczasów.

Seria opowiada o szóstce mieszkańców Nowego Jorku, których losy śledzimy przez dziesięć sezonów. Przesiąknięty humorem i naszpikowany gagami scenariusz sprawił, że serial przyciągał przed telewizory miliony. Największą siłą tej produkcji jest jednak coś innego – pośród kolejnych żartów można dostrzec problemy i rozterki, z którymi utożsamiali się widzowie. Nawet dzisiaj łatwo znaleźć siebie pośród bohaterów.

Uniwersalny charakter serialu dał mu zasłużone miejsce w historii telewizji. Śmieszy i wzrusza kolejne pokolenia, a nic nie wskazuje na to, że kiedyś przestanie.

Świat według Bundych

W tej rodzinie nie ma miejsca na nudę. Przygody rodziny Bundych śledziły miliony amerykanów, a serial trafił do wielu krajów na całym świecie – w tym do Polski.

Bohaterami jest amerykańska rodzina, której trochę w życiu nie wyszło. Żarty potrafią być na granicy dobrego smaku, co może odrzucić wielu potencjalnych widzów. Odarty z sitcomowej otoczki serial pokazuje swoją gorzką stronę, a riposty sypiące się z ekranu odkrywają historię o niespełnionych marzeniach.

Szukający absurdalnego humoru powinni bez wahania sięgnąć po ten serial. Podobno powstaje kontynuacja, w której weźmie udział obsada z pierwowzoru.

MacGyver

Który chłopak nie chciał zostać MacGyverem? Nawet jeśli nie chciał – nie przyzna się, bo tym bohaterem warto było zostać. Ten liczący siedem sezonów serial rozpalał wyobraźnie wszystkich, którzy zobaczyli w akcji tytułowego bohatera.

MacGyver nie strzela – on używa głowy. Wychodzi z opresji dzięki swojemu sprytowi i umiejętności wykorzystywania wszystkiego, co ma pod ręką. Były komandos posiada umiejętności, które wykorzystuje żeby przetrwać i pomagać innym. Unika zbędnych ofiar i rozlewu krwi. Dzięki temu niestandardowemu podejściu, serial zyskał popularność i miano kultowego.

Niecodziennie mieliśmy okazję widzieć jak ktoś robi helikopter przy pomocy sznurka i dwóch patyków… To lekka przesada, ale mija się z prawdą tylko nieznacznie.

Alf

Ten familijny serial komediowy był parodią kina SF, a jego bohater wszedł do popkultury i zadomowił się tam na dobre.

Kiedy Alf spadł na garaż swoje ziemskiej rodziny, z miejsca podbił serca innych mieszkańców planety. Przyciągał przed telewizory rzeszę oddanych fanów. Ten brązowy futrzak nie był grzeczną maskotką. Pił alkohol, palił papierosy, a jego niespełnioną zachcianką kulinarną był kot właścicieli domu. Mimo kilku nałogów był sympatycznym i zabawnym gościem.

Alf doczekał się również pełnometrażowego filmu, który nie zyskał uznania w oczach widzów. Dodatkowo można obejrzeć serial animowany i komiks na podstawie jego przygód.