Często się malujesz? Chcesz podkreślić swoją urodę na stałe? Pomyśl o zabiegu jak makijaż permanentny! Kiedy warto się na niego zdecydować? Jakie rodzaje makijażu trwałego są najpopularniejsze? Gdzie skorzystać z tego typu zabiegu?

Czym jest makijaż permanentny?

Termin jak makijaż permanentny lub też makijaż trwały odnosi się do rodzaju zabiegu medycyny estetycznej, którego celem jest trwałe poprawienie wyglądu twarzy. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów tak, aby podkreślić urodę, a tym samym dać efekt makijażu.

Wobec tego makijaż permanentny jest podobny do tatuażu. Umiejętnie wykonany jest jednak bardzo naturalny, dlatego podkreśla wygląd twarzy, jednak nie daje efektu przerysowania, maski.

Profesjonalny makijaż permanentny Gdynia Laser Line – oferty gabinetów można znaleźć już teraz na ich stronach internetowych.

Rodzaje makijażu permanentnego

W gabinetach wykonujących makijaż permanentny można skorzystać z różnych typów zabiegów. Kiedy jest on prowadzony najczęściej?

  • Makijaż permanentny brwi – pozwala na podkreślenie ich linii i odtworzenie brwi w przypadku ich braku. Stosowane są różne techniki, w tym piórkowa, która pozwala na wierne imitowanie włosków.

  • Makijaż permanentny powiek – polega na wykonaniu na nich cienkich kresek. Polecany jest dla osób, które często wykonują taki właśnie makijaż. Kreski mogą być wykonane na górnych i na dolnych powiekach.

  • Makijaż permanentny ust – stosowane są wtedy pigmenty nieco ciemniejsze od naturalnej czerwieni wargowej, co pozwala na podkreślenie obrysu ust oraz na ich delikatne zaciemnienie. Sprawdza się też w przypadku asymetrycznych ust, po wypadkach, chorobach.

Makijaż permanentny – kiedy warto go zrobić?

Na makijaż permanentny warto zdecydować się wtedy, gdy regularnie wykonuje się makijaż ust, brwi czy oczu. Wtedy jego przeprowadzenie pozwala na zaoszczędzenie czasu na codziennym make-upie.

Również makijaż ten jest rekomendowany dla osób, które mają bardzo jasne brwi lub też z różnych powodów nie mają brwi, na przykład po chorobie albo wypadku.

Sprawdzi się on też w przypadku słabo zaznaczonego rysunku ust oraz wtedy, gdy usta są asymetryczne lub po urazie, który powoduje, że mają one nieestetyczny wygląd.

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

Aby mieć pewność, że makijaż permanentny będzie wykonany profesjonalnie, warto poświęcić swój czas na znalezienie dobrego gabinetu świadczącego usługi w tym właśnie zakresie.

Rekomendowane gabinety prowadzące makijaż permanentny można znaleźć już teraz w internecie. Wiele pomocnych informacji czeka na forach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Ceny i oferty są też prezentowane na stronach gabinetów.