Grecja zarówno kontynentalna, jak i wyspowa to z roku na rok coraz popularniejszy kierunek wakacyjnych wojaży. Idealna pogoda, zadbane plaże, luksusowe hotele i przyjaźni ludzie to tylko niektóre powody dla których można odwiedzić ten kraj. Dlaczego warto w 2022 roku udać się właśnie tutaj? Oto kilka ważnych i konkretnych argumentów.

Niezwykłe plaże

Jeśli ktoś planuje wakacje w Grecji po to, aby się opalić i zrelaksować na plaży to będzie to wprost idealny wybór. Kraj ten słynie przede wszystkim z niezmiennie dobrej pogody w trakcie sezonu wakacyjnego. Ogromną zaletą jest także szeroki wybór plaż. Znajdziemy tutaj te piaszczyste, żwirowe oraz kamieniste, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Potwierdzeniem wysokiej jakości plaż są odznaczenia w postaci Niebieskich Flag, które przyznawane są między innymi za czystość wody oraz bezpieczeństwo kąpielisk. Grecja otrzymała ponad pół tysiąca takich odznaczeń. Każda z plaż posiada swój unikatowy charakter, więc wybierając się po raz kolejny na wakacje do tego kraju można liczyć na unikatowy charakter pobytu i możliwość odkrywania nowych, magicznych miejsc do wypoczynku.

Grecka gościnność

Grecka gościnność urosła już do rangi legendy. Grecy to ludzie otwarci na turystów. Ich gościnność wynika zarówno z kultury, jak i z historii. Już w starożytnej Grecji przyjmowanie i opiekowanie się obcymi we własnym domu było bardzo pożądanym czynem i aktem szlachetności. Uznawano wtedy, że goście są zsyłani przez bogów. Dzisiaj widać wyraźnie to zaplecze kulturowe, które jest głęboko zakorzenione w charakterach samych mieszkańców tego państwa. Hotele prowadzone są czasami przez całe rodziny, które na każdym kroku dbają o wysoki komfort obcokrajowców. Spędzając wakacje w Grecji łatwo odczuć charakterystyczną gościnność, której próżno szukać w innych krajach.

Zobacz także: https://polishproperte.pl/dlaczego-warto-spedzic-wakacje-we-wloszech/

Kuchnia grecka

Kuchnia grecka opiera się mocno na diecie śródziemnomorskiej. Potrawy są bogate w liczne składniki odżywcze, więc nie ma się czemu dziwić, że wielu dietetyków promuje właśnie jadłospis w którym znajdziemy wiele tutejszych specjałów. Najbardziej znanym i zarazem najczęściej występującym składnikiem w greckich daniach jest oliwa z oliwek. Niektóre jej odmiany można dostać wyłącznie w tym kraju, więc warto koniecznie spróbować niezwykłych potraw z jej dodatkiem. Mimo tego, że wiele dań takich jak na przykład pita z gyrosem lub suwlaki z karkówki są serwowane jako „street food”, to jednak są to bardzo zdrowe i pożywne.

Na wczasy w Grecji warto wybrać się z dobrym biurem podróży, na przykład z https://www.traveligo.pl/.