Sklepowe półki uginają się pod ciężarem kosmetyków pielęgnacyjnych. Gdy nie wiesz, jaki krem do twarzy wybrać, sprawdź porady, dzięki którym dobierzesz najlepszy produkt dla siebie. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Dobry krem do twarzy – czyli jaki?

Trudno jednoznacznie wskazać, jaki krem do twarzy będzie najlepszy, ponieważ każda osoba ma nieco inną cerę oraz oczekiwania w stosunku do kosmetyku pielęgnacyjnego.

Zatem dobry krem do twarzy to tak, który jest dobrany indywidualnie i odpowiada potrzebom użytkownika. Warto jednak przy jego wyborze uwzględnić parę ważnych kwestii:

  • Krem powinien mieć właściwości nawilżające – dotyczy to każdej cery, także tej tłustej i trądzikowej,

  • Krem powinien odpowiadać wymaganiom skóry – warto wtedy uwzględnić jej typ, na przykład wybrać kosmetyk o właściwościach przeciwzmarszczkowych, normalizujących,

  • Krem powinien być bezpieczny dla skóry – niektóre składniki mogą powodować powstanie reakcji alergicznych,

  • Krem powinien być dopasowany do dalszych czynności – ten na dzień powinien być na tyle lekki, by umożliwić wykonanie makijażu, natomiast ten na noc może być już cięższy i bardziej odżywczy.

Jaki krem do twarzy będzie najlepszy?

Krem do twarzy warto dobierać na podstawie potrzeb swojej skóry. Najlepiej zapoznać się z zaleceniami producenta i dodatkowo ze składem kosmetyków – w internecie można znaleźć specjalne leksykony składów dokładnie wyjaśniające, co kryje się pod konkretną nazwą.

Właściwości kosmetyku wynikają ze znajdujących się w nim składników. Przykładowo stworzony przez luksusową markę La Sultane de Saba krem – https://lasultanedesaba.pl/product-category/cialo/kremy-do-rak/ zawiera dodatek drobinek złota, ekstrakt z kawioru i pereł oraz kwas hialuronowy, aby dzięki nawilżać skórę, regenerować ją i poprawiać jej blask. Z kolei na dzień świetnym wyborem może być krem BB, który jest lekko barwiony, dlatego może nadać skórze zdrowy koloryt i zastąpić cięższy podkład.

Warto także uwzględnić opinie na temat kosmetyków – obecnie można znaleźć je bardzo łatwo w internecie.

Dobór kremu do twarzy – gdzie szukać pomocy?

Gdy masz trudności z dobraniem odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji twarzy, skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Porady mogą zapewnić pracownicy drogerii i perfumerii. Można także uzyskać je w trakcie dermokonsultacji, czyli konsultacji ze specjalistą, często uzupełnionych o badanie skóry.

Warto więc testować różne rodzaje kosmetyków – szeroka gama dostępnych produktów powoduje, że można łatwo trafić na ten, który będzie odpowiedni, gdy wiadomo, czym kierować się przy zakupach.