Kaszel to naturalna reakcja obronna organizmu. W momencie kiedy pojawia się u dziecka, budzi duży niepokój u rodziców. Nic w tym dziwnego. Maluszek nie potrafi sobie poradzić z odruchem kasłania tak jak my, dorośli. Przez to staje się rozdrażniony i niespokojny. Ma problemy z zasypianiem i traci ochotę na zabawę. Panika wśród rodziców jest więc zrozumiała i zupełnie normalna. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że istnieją naprawdę skuteczne sposoby na kaszel u dziecka. Jednym z nich jest syrop MUCOSOLVAN MINI, który został stworzony specjalnie z myślą o małych pacjentach.

Na kaszel u dziecka – Mucosolvan Mini

Mucosolvan Mini to syrop z dużą mocą. Jego siła tkwi w pewnym składniku (ambroksol), który skutecznie rozrzedza gęstą wydzielinę i tym samym wspomaga samooczyszczanie dróg oddechowych oraz przynosi dziecku ulgę w przypadku kaszlu mokrego. Dużą zaletą syropu Mucosolvan Mini jest jego owocowy smak. Dzięki temu podawanie leku nie stanowi problemu, gdyż maluch nie grymasi i chętniej przyjmuje stosowną dawkę. Syrop można podawać maluszkom, które ukończyły 1. rok życia.

syrop na kaszel mucosolvan mini

Mucosolvan Mini – syrop na kaszel dla dzieci powyżej 1 roku życia

Na kaszel u dziecka – nawilżanie powietrza

Rodzice często zapominają o tym, że dużą ulgę w kaszlu przynosi nawilżanie powietrza. Nierzadko szczelnie zamykają w domu wszystkie okna i grzeją dziecko czym popadnie. Błąd. W ten sposób nieprzyjemne dolegliwości mogą się tylko nasilać. Gdy dziecko zaczyna kasłać, rozpocznij proces nawilżania powietrza. Najlepiej robić to przy pomocy specjalnego nawilżacza, ale jeśli takowym nie dysponujesz, możesz rozwiesić na grzejnikach mokre ściereczki lub ręczniki. W razie napadu kaszlu szczekającego, warto zamknąć się z dzieckiem łazience i odkręcić na cały regulator kurki z gorącą wodą tak, aby pomieszczenie szybko wypełniło się parą.

nawilżacz powietrza

nawilżanie powietrza przyniesie dziecku szybką ulgę

Oklepywanie plecków dziecka

Bardzo pomocne w procesie leczenia jest również oklepywanie dziecięcych plecków. Czynność ta jest bardzo skuteczna w momencie, kiedy maluch zaczyna odchrząkiwać wydzielinę. Oklepywanie własną dłonią plecków dziecka sprawi, że łatwiej mu będzie odkrztusić to, co zalega w drogach oddechowych. Plecy można oklepywać raz dziennie rano.

oklepywanie pleców

oklepywanie plecków pomoże w pozbyciu się zalegającej wydzieliny

Napoje z miodem

Pomocne w leczeniu są także napoje z miodem. Miód ma bowiem właściwości bakteriobójcze, a badania udowodniły, że zmniejsza intensywność kaszlu o ponad połowę. Można go podawać dzieciom powyżej 1. roku życia. Dobrze sprawdzi się dodany do mleka, jak również do herbaty. Ale uwaga! Napoje nie mogą być zbyt gorące, bo wtedy miód straci wszystkie cenne właściwości.

miód właściwości

mleko z miodem przyspieszy proces leczenia kaszlu

Pomocne inhalacje

Można je robić za pomocą inhalatora i wody morskiej lub przy użyciu miski z gorącą wodą i ziół. Wystarczy tylko zagotować dwa litry wody, wsypać do niej po jednej płaskiej łyżce wybranych ziół, np. rumianku, szałwii i tymianku, pogotować je przez kilka minut, a następnie ustawić niedaleko łóżeczka.

inhalacje na kaszel

Inhalacje rozrzedzą wydzielinę i ułatwią jej odkrztuszanie

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!