Stało się – spełniły się nasze marzenia o posiadaniu czworonożnego przyjaciela. Szczeniak w końcu zagościł w naszym domu. Wyczekiwaliśmy tego momentu, niczym narodzin dziecka. Chyba nie będzie przesadą jeśli powiem, że tak samo sumiennie do tego się przygotowywaliśmy. Z wypiekami na twarzy kompletowaliśmy wyprawkę dla naszego malucha. Poza legowiskiem, kosmetykami do pielęgnacji, zgromadziliśmy też różnego rodzaju zabawki. Wiele energii poświęciliśmy wyborowi odpowiedniej karmy. Wyczytaliśmy bowiem, że wyrobienie odpowiednich nawyków w pierwszym okresie karmienia szczeniaka jest kluczowe zarówno dla jego prawidłowego wzrostu, jak i rozwoju. Nie jest też tajemnicą, że odpowiednie karmienie szczeniaka w pierwszych latach życia, przekłada się na jego późniejsze zdrowie i ogólną kondycję. Jaką karmę wybraliśmy i jak przebiega karmienie małego przyjaciela w naszym domu? O tym słów kilka poniżej. Zapraszam!

Odpowiednie karmienie ma znaczenie!

Pierwszy rok życia szczeniaka to bardzo ważny okres dla zapewnienia mu długotrwałego zdrowia. Aby zagwarantować naszemu milusińskiemu dobry start w przyszłość, należy dostarczyć mu jak najlepszą karmę. Szczeniak, który cały czas się rozwija i cały czas rośnie wymaga karmy bogatej w białko, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Oczywiście nikomu nie każę zostać dietetykiem, który będzie komponował odpowiednio zbilansowane posiłki dla swojego czworonożnego przyjaciela. Wygodnym i bardzo słusznym rozwiązaniem jest gotowa karma – pod warunkiem, że wybierzemy tę najwyższej jakości.

purina pro plan

PURINA karma dla szczeniąt – dlaczego akurat ta?

Dlaczego karma dla szczeniąt PURINA? Oprócz tego, że polecili nam ją znajomi zaprawieni w bojach, jeśli chodzi o wychowywanie szczeniaków, to na dodatek przekonał nas skład tej karmy. PURINA karma dla szczeniąt zawiera w swoim składzie specjalny składnik – siarę – dla silnej odporności i zachowania długotrwałego zdrowia pieska. Dzięki temu nasz pupil może walczyć z codziennymi wyzwaniami, a my mamy pewność, że rośnie i rozwija się prawidłowo. Ponadto, PURINA karma dla szczeniąt została opracowana dla kompleksowej ochrony jamy ustnej szczeniaka. I to nie wszystko. Ta karma poza siarą zawiera też inne kluczowe składniki odżywcze, dzięki którym wspiera zdrowe stawy i aktywny styl życia szczenięcia. Na marginesie dodam, że karma dla szczeniąt PURINA dostępna jest w wielu opcjach do wyboru, dzięki czemu możemy wybrać odpowiednią karmę dla naszego pupila w zależności od jego rasy, wielkości i budowy ciała. To bardzo ważne, gdyż szczeniak rasy małej lub mini ma inne zapotrzebowanie żywieniowe, niż szczeniak rasy dużej o masywnej budowie ciała. Dzięki Purinie to zadanie mamy ułatwione!

karma purina pro plan

PURINA – karma dla szczeniąt rasy małej i mini

purina pro plan

PURINA – karma dla szczeniąt rasy dużej o masywnej budowie ciała

Jak karmić szczeniaka?

Wiemy już, jaka karma dla szczeniąt jest najlepsza. Teraz słów kilka o sposobie karmienia naszego małego milusińskiego. W żywieniu szczeniaków obowiązuje jedna podstawowa zasada – mniej, a częściej. Nie możemy dla własnej wygody wrzucić całej racji żywieniowej do miski pieska, gdyż ten mając tyle jedzenia w zasięgu własnego pyszczka, od razu wszystko pochłonie. Chyba nie muszę wspominać, jak obciążające to będzie dla jego układu trawiennego? Lepiej jest podzielić dzienną porcję na kilka mniejszych posiłków i co parę godzin uzupełniać psią miskę.

Regularność w cenie

Warto również zadbać o regularność posiłków. Dzięki temu prostemu zabiegowi, piesek przyzwyczai się do pór karmienia, co bardzo ułatwi wszystkim życie. Warto również za każdym razem podawać taką samą ilość jedzenia – nie mniej i nie więcej. Szczeniaki do mniej więcej 3 miesiąca życia karmimy 5 razy dziennie o tych samych porach i tą samą ilością karmy. Pieski między 3 a 6 miesiącem życia można już karmić 4 razy dziennie. Ilość serwowanych porcji w momencie, kiedy szczeniak skończy 6 miesięcy uzależniamy od jego wielkości i budowy ciała. Duże psy nie wymagają częstszego karmienia niż 2-3 razy dziennie. Małe pieski mogą pozostać przy 4 posiłkach na dzień.