Lato zbliża się do nas wielkimi krokami. Mimo, że pogoda jeszcze na to nie wskazuje, lada moment zrobi się ciepło i będziemy musiały odsłonić trochę ciała. Nie jesteś na to gotowa? Zacznij już dziś, a na pewno za te 2 miesiące sobie podziękujesz. Nie musisz od razu kupować karnetu na siłownię. Wiem z własnego doświadczenia, że siłownia to nie miejsce dla każdego. Ważne, aby wybrać formę aktywności, która nam sprawia najwięcej przyjemności. W ten sposób będziemy chętniej trenować i na pewno dłużej w tym wytrwamy. I jeszcze jedno – aby zrobić sobie formę na lato trzeba jeszcze zadbać o zdrową dietę i odpowiedni rytm jedzenia. Jak spalić tłuszczyk? Poniżej prezentuję kilka sprawdzonych metod. Zapraszam!

Jak spalić tłuszczyk? Jedz regularnie

Tajemnica skuteczniejszego odchudzania jest szalenie prosta. To regularne jedzenie. Regularne, a więc w odpowiednich odstępach czasowych. Dietetycy radzą, aby poszczególne posiłki jeść mniej więcej co 3 godziny. Dzięki temu zjemy 5 posiłków, a to jest optymalna ilość dań, która zapobiegnie uczuciu głodu i niezdrowemu podjadaniu. Poza tym, regularne jedzenie dobrze rozkręci metabolizm, który sprawnie działając będzie pomagał spalać tłuszcz.

skuteczne odchudzanie

Mniej cukru, więcej białka

Chcesz skutecznie spalić tłuszczyk, jedz więcej białka i zminimalizuj ilość zjadanego cukru. Ale uwaga! Nie chodzi mi o to, żebyś jadła odżywki białkowe. Nie jestem ich fanką. Jesz więcej produktów, które obfitują w naturalne białko, a więc chude mięso, warzywa strączkowe, itp. Dzięki temu tłuszczyk będzie spalał się szybciej i efekty odchudzania będą bardziej widoczne. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm potrzebuje więcej energii, aby spalić białko. Mówiąc inaczej – musimy się bardziej napracować, żeby strawić zjedzone produkty białkowe.

trening spalający tłuszcz

Bez aktywności fizycznej ani rusz!

Wiadomo, że ćwiczenia to skuteczne rozwiązanie, żeby spalić tłuszczyk. Ale uwaga! Aby tak się działo, musimy trenować minimum 35 minut. Dlaczego? Bo w pierwszych 30 minutach organizm spala wyłączne glikogen. Dopiero po tych 30 minutach bierze się za tłuszcz. Wnioski są takie – jeśli chcesz spalić tłuszcz musisz ćwiczyć dłużej niż pół godziny. Jeśli biegasz – biegaj przynajmniej 45 minut. Jeśli jeździć na rowerze, spróbuj popedałować około godziny. Jeśli lubisz fitness, ćwicz 45-60 minut.