Do niedawna to głównie mężczyźni szaleli na punkcie samochodów, a każdy marzył o tym, aby mieć jak najlepszy model. Jak się okazuje dziś, płeć piękna również przykłada dużą wagę do tego, czym jeździ na co dzień. Ciekawostką jest, że idealny samochód według nowoczesnych kobiet to nie tylko ten, który ładnie wygląda i jest stylowy. To także ten, który jest bezpieczny, komfortowy w obsłudze i inteligentny. Auto ma dawać kobietom możliwość wygodnego transportu dzieci do szkoły lub przedszkola, wypadów z przyjaciółkami za miasto, do siłowni lub na basen. We wszystkie te oczekiwania doskonale wpisuje się Ford Focus, który niedawno został okrzyknięty jednym z najpopularniejszych samochodów osobowych.

Nowy Ford Focus zachwyca!

Nowy Ford Focus to samochód, który podoba się zdecydowanej większości kobiet, choć nie tylko im. Mężczyźni także patrzą na niego pożądliwym wzrokiem. Nic w tym dziwnego, gdyż pojazd znanej i lubianej marki wyznacza kierunek w dziedzinie nowych technologii oraz bezpieczeństwa. Mocną stroną nowego Forda Focus jest sztywność nadwozia, jak również szerokie zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości. Ale to nie wszystko. Samochód ten imponuje ekonomicznością, niezwykle praktycznymi rozwiązaniami i piękną sylwetką. Bez wątpienia jest to auto stworzone z myślą o użytkownikach, którzy w codziennej eksploatacji cenią sobie wygodę, ale przy okazji nie chcą rezygnować z drapieżnego charakteru i świetnych osiągów. Co ważne – Ford Focus w najnowszej odsłonie to nie lada gratka dla miłośników nowych technologii, a zwłaszcza dla osób, które nie rozstają się ze swoim telefonem komórkowym. Dzięki odpowiedniej aplikacji od producenta pojazdu, wszystkie najważniejsze informacje są na wyciągnięcie ręki.

nowy ford focus wnętrze

Klasyczny wygląd na 5 z plusem

My kobiety kochamy ładne samochody. I tutaj Ford Focus idealnie wpisuje się w nasze kobiece oczekiwania. Mimo, że nowy model auta kryje w sobie szereg technologicznych nowinek, to jednak wszystkie z nich znajdują się pod idealnie uporządkowaną powierzchnią. W modelach czwartej generacji zadbano o to, by nic nie rozpraszało kierowcy. Dlatego też schowano elementy, które mogłoby niepotrzebnie odciągać uwagę podczas podróży samochodem. Wnętrze Focusa jest nie tylko funkcjonalnie, ale także bardzo eleganckie, pozbawione wizualnego chaosu. Na pewno wielu kierowcom przypadnie do gustu 8-calowy ekran dotykowy i zestaw audio. Warto zwrócić też uwagę na ciekawy design panelu kontroli nad klimatyzacją z ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami. Ich czytelność jest doskonała nawet przy mocnym słońcu. Nowy Ford Focus dostępny jest w trzech wersjach: hatchback, wagon i kombi.

Nowy model – ukłon w stronę tradycji

Po małym liftingu, któremu Ford został poddany w 2001 roku, samochód zyskał nie tylko całkiem nowe przednie reflektory, które prezentują się naprawdę bardzo dobrze, ale także nowe lampy tylne, kierunkowskaz, zderzaki i co ważne – nowe wnętrze. Od 2018 roku produkowana jest czwarta generacja samochodu. Focus z upływem lat nie traci na popularności i nadal odnosi komercyjny sukces. Obecna generacja samochodu to ukłon w kierunku tradycji i klasyki, która przyczyniła się do sukcesu modelu. Focus poddał się co prawda koniecznym aktualizacjom, które zgodne są z obowiązującymi obecnie standardami technologicznymi. Niemniej żadna z nowości nie zmieniła ponadczasowego charakteru samochodu.

Ford Focus – samochód typu „smart”

O nielicznych samochodach można powiedzieć, że są „smart”, a więc bystre lub jak kto woli, inteligentne. Od pewnego czasu, w taki właśnie sposób mówi się o nowym modelu Forda. I nie ma wątpliwości co do tego, że zasługuje on na to miano. A wszystko to zasługa aplikacji FordPass. Będąc członkiem tejże platformy można korzystać z szeregu udogodnień, niedostępnych w takim zakresie nigdzie indziej. Platforma składa się z czterech elementów. Pierwszym z nich są usługi mobilne, jak np. znajdowanie, rezerwacja i opłacenie miejsc postojowych w dowolnym miejscu. Drugi element stanowi serwis Ford Guide – całodobowy kontakt z konsultantem pomagającym np. znaleźć miejsce parkingowe lub bardziej optymalny sposób transportu). Trzeci element platformy to program lojalnościowy nagradzający jego członków. Ostatni stanowią centra Ford Hub, gdzie klienci mogą poznać najnowsze innowacje Forda.

nowy ford focus

I to nie wszystko! Ford Focus za sprawą funkcji Live Traffic informuje kierowcę o tym, co dzieje się w danym momencie na drogach. Z kolei system Pre-Collision Assist posiada funkcję wykrywania pieszych, którzy znaleźli się na drodze. System ten może wyhamować pojazd, gdy kierowca nie zareaguje w porę na sygnał. A sparowanie smartfona z samochodem sprawia, że o wiele łatwiej znaleźć auto, bo informacja o położeniu pojazdu pojawia się w aplikacji. Prawda, że brzmi wygodnie? Zwłaszcza, jak mamy skłonności do pozostawiania samochodu na dużym parkingu, a potem zapominamy, gdzie dokładnie go zaparkowaliśmy. I to nie wszystko. Inteligentny Ford Focus dba także o swojego użytkownika w inny sposób, nie tylko wtedy, kiedy użytkujemy auto na co dzień, ale także w momencie, kiedy nim nie jeździmy. Wówczas przypomina nam chociażby o zbliżającym się terminie przeglądu. To z kolei wpływa na późniejsze bezpieczeństwo jazdy.