Marzysz o długich i gęstych rzęsach, ale matka natura niezbyt hojnie cię obdarowała? Twoje rzęsy są cienkie, a do tego łamliwe? Przez to każdego dnia musisz walczyć z nimi zalotką i drogimi tuszami do rzęs, które nie zawsze zapewniają zadowalające efekty? Większość dziewczyn i kobiet w takiej sytuacji decyduje się na zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs. Owszem, tego typu upiększanie niesie za sobą wiele zalet i na pewno rozwiązuje problem codziennego makijażu, jednakże niesie za sobą też pewne wady. Nie będę teraz rozpisywać się o wadach i zaletach przedłużania rzęs, bo nie o tym dziś mowa. W dzisiejszym poście powiemy sobie o naturalnych sposobach na długie, gęste i piękne rzęsy.

Piękne rzęsy? Zadbaj o demakijaż

W pielęgnacji rzęs jedną z ważniejszych ról odgrywa dokładny demakijaż oczu. Niezmyty tusz sprawia, że włoski stają się coraz słabsze, a co za tym idzie szybciej się łamią i wypadają. Tak więc be względu na to, jak bardzo jesteś zmęczona, nie zapomnij wykonać demakijażu oczu. Powinien być on skuteczny a jednocześnie delikatny. Nigdy nie trzyj zbyt mocno oczu i swoich rzęs. Najpierw przyłóż nasączony płynem do demakijażu wacik do oka, a dopiero potem delikatnie przetrzyj nim rzęsy. W ten sposób tusz będzie miał szansę nieco się rozpuścić i łatwiej zejdzie z rzęs.

piękne rzęsy

Nie zapomnij o odżywce!

Chcesz mieć piękne rzęsy? Zaprzyjaźnij się z odżywką. Koniecznie wybierz taką o właściwościach wzmacniających i regenerujących rzęsy. Możesz też wybrać preparat, który przyspieszy wzrost rzęs. I jeszcze jedno – stosuj ją regularnie, bo tylko wtedy masz szansę na sukces.

piękne rzęsy pielęgnacja

Na pomoc – wazelina

Wazelina raczej nie kojarzy się z produktem do pielęgnacji rzęs, a jednak. Stosowana co jakiś czas na rzęsy nie tylko zapobiegnie ich wysuszeniu, ale także skutecznie zapobiegnie łamaniu się rzęs. Dzięki wazelinie, twoje rzęsy staną się mocne i grubsze, przez co będą prezentować się bardziej atrakcyjnie.

Olejek rycynowy na rzęsy

Po olejek rycynowy sięgały już nasze babcie, a potem mamy. Dziś coraz częściej preparat ten gości w naszych łazienkach. Nic w tym dziwnego, gdyż ten niepozorny preparat skrywa w sobie wiele dobrego. Przede wszystkim zawiera witaminę A oraz E. Poza tym, skutecznie wzmacnia rzęsy i zapobiega ich wypadaniu. Jego stosowanie jest bajecznie proste i nie wymaga specjalistycznych akcesoriów. Wystarczy sięgnąć po patyczek do uszu, zamoczyć go w olejku rycynowym, a następnie nałożyć na rzęsy – tak, jak nakłada się maskarę. Najlepiej robić to na noc, tuż po wykonaniu demakijażu.