Planujesz zakup samochodu? A może myślisz nad wymianą dotychczasowego auta na jakiś nowszy model? Jestem pewna, że wiele czynników bierzesz teraz pod uwagę. Jaki według ciebie powinien być samochód idealny? Większość kobiet odpowie, że ładny i komfortowy. Dla niektórych pań, idealne auto to te najmodniejsze, z pierwszych stron magazynów motoryzacyjnych. Panowie skupią się raczej na jego silniku, dynamice i wydajności. A co powiesz na kwestie ekonomiczne? Wydatek na zakup nowego samochodu to jedno. Należy jednak wziąć pod uwagę koszty późniejszego utrzymania naszego wymarzonego pojazdu. Czasami warto na początku wydać więcej i żyć później spokojniej.

Idealny samochód z idealnym silnikiem

Sercem każdego samochodu jest silnik. Jeśli chcemy mieć auto idealne, powinniśmy wybrać model z idealnym silnikiem, a więc takim, który jest dynamiczny i ekonomiczny jednocześnie. Takie cudo oferuje nam dziś Ford EcoBoost. Dzięki niemu, możliwe będą duże oszczędności, a także dbanie o środowisko, co powinno szczególnie ucieszyć zwolenników ruchu eko.

silnik ecoboost

Ford EcoBoost – samochód z silnikiem o pojemności 1.0 litra

Niektórzy będą zaskoczeni. Inni na pewno zaintrygowani. Jeszcze inni będą się zastanawiać, czy z takim silnikiem możliwe jest wyjechanie z domowego garażu. Tymczasem Ford EcoBoost faktycznie ma silnik o pojemności zaledwie 1.0 litra i jest to silnik, który wiele razy został nagrodzony tytułem „Międzynarodowego silnika roku”. Co to oznacza dla nas, użytkowników tego auta? Na pewno to, że samochód wyposażony w taki silnik będzie reagował nieco inaczej niż inne auta z innymi silnikami. Samochody z małymi lecz dynamicznymi silnikami, takie jak nasz Ford EcoBoost są doskonałe do jazdy miejskiej, ale nie tylko. Doskonale sprawdzą się także w dłuższej trasie. Czy takie auto jest idealne dla kobiety? Oczywiście, że tak!

silnik ecoboost

Silnik EcoBoost – co trzeba wiedzieć

Wiemy już, że samochód Ford EcoBoost posiada silnik inny niż jego starsi koledzy po fachu. Z nazwy możemy się już dowiedzieć, że jest to silnik ekologiczny. W praktyce oznacza to, że wykorzystuje on każdą kroplę paliwa, a przy tym ogranicza do minimum spalanie oraz emisję dwutlenku węgla. Co ważne – bezpośredni wtrysk paliwa pozwala osiągnąć duże osiągi, gdyż precyzyjnie odmierzona dawka paliwa jest bezpośrednio wtryskiwana do komory spalania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, do samej jazdy wykorzystywana jest minimalna ilość paliwa, dzięki czemu podczas normalnego użytkowania zużywa się go zwyczajnie mniej. To wszystko przemawia na korzyść Forda EcoBoost i czyni z niego auto idealne. Co jeszcze wyróżnia silniki Ford EcoBoost na tle innych? Poza tym, że zostały wyposażone w bezpośredni wtrysk paliwa, posiadają też turbosprężarkę, aluminiową głowicę oraz system zmiennych faz rozrządu. Trzycylindrowy silnik dostępny jest w sprzedaży w dwóch wersjach mocy – 100 i 125 KM. Posiada bezpośredni wtrysk i turbinę z łopatkami o zmiennej geometrii, która jest napędzana spalinami.