Trądzik to zmora nastolatków i kobiet dojrzałych. Zazwyczaj przyczyną ich powstawania są hormony – szalejące lub niedziałające tak, jak powinny. Nie trzeba mówić, jak dużym dyskomfortem są niedoskonałości pojawiające się na twarzy i nierzadko też plecach lub dekolcie. Gdy jest ich dużo, tracimy pewność siebie, zaczynamy się alienować, a co za tym idzie, nasze życie towarzyskie bardzo na tym cierpi. Ale trądzik i pojawiające się krosty to dopiero połowa problemu. Gorzej jak nagle zaczynają pojawiać się przebarwienia po trądziku. Jeśli nic z nimi nie zrobimy, zostaną z nami na zawsze. A chyba żadna z nas tego nie chce? Co robić, gdy pryszcze znikają i pojawiają się nieestetyczne plamki? Oto kilka sposobów:

Na przebarwienia po trądziku – sok z cytryny

Cytryna odznacza się właściwościami rozjaśniającymi i wybielającymi. Naprawdę skutecznie radzi sobie ze śladami, jakie pozostawiają po sobie niedoskonałości skórne. Jak wykorzystać cytrynę? Wystarczy wycisnąć z niej sok, a następnie przy pomocy wacika nanieść na zmienione na skórze miejsca. Ale uwaga! Zabiegu nie wykonujemy zaraz przed wyjściem z domu, zwłaszcza w porze letniej. Sok z cytryny sprawia bowiem, że skóra staje się nadwrażliwa na promienie słoneczne.

cytryna na przebarwienia po trądziku

Sok z ogórka

Sok z ogórka to kolejny naturalny produkt, który pomaga pozbyć się niedoskonałości w postaci ciemnych plamek. Dobrze sobie radzi z przebarwieniami, które powstały po trądziku. Stosujemy go tak samo, jak sok z cytryny.

Pomocny olejek z drzewa sandałowego

Kolejnym fajnym specyfikiem na przebarwienia po trądziku jest olejek z drzewa sandałowego. Może już kiedyś o nim słyszałyście? Regularnie stosowany, działa łagodząco na skórę i niweluje ciemniejsze plamki. Olejek nakładamy bezpośrednio na skórę i pozostawiamy na całą noc.

olejek z drzewa sandałowego na przebarwienia

Na przebarwienia – olejek z witaminą E

Kolejny olejek, który ma w sobie magiczne moce i pozytywnie działa na naszą urodę. Przede wszystkim pomaga w prosty sposób pozbyć się przebarwień i śladów powstałych na skutek trądziku. Olejek z witaminą E można aplikować nawet kilka razy dziennie.