Folie mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Wśród dostępnych wyrobów tego typu znajduje się również folia czarna. Czym dokładnie charakteryzuje się tego typu materiał? Jakie ma on przeznaczenie?

Czym jest folia czarna?

Pod pojęciem jak folia czarna znajduje się rodzaj folii w kolorze czarnym. Stosowana jest ona w różnych celach, między innymi w branży budowlanej czy w pakowaniu.

Czarna folia nie jest zatem jedynym typem folii, ponieważ termin ten odnosi się do różnego rodzaju folii w kolorze czarnym. Warto więc poznać bliżej jej przeznaczenie oraz właściwości, by można było odpowiednio dobrać ją do konkretnego przeznaczenia.

Do czego można stosować folię czarną?

Najczęściej folia czarna – https://www.ekomax.pl/folie-budowlane/ stosowana jest w dwóch celach, czyli używana jest ona podczas procesów budowlanych oraz w celu zabezpieczania pakunków podczas ich transportu i magazynowania. Poniżej dokładnie prezentujemy przeznaczenie tych dwóch typów czarnej folii:

Folia czarna w branży budowlanej

Tego typu folia czarna przede wszystkim używana jest do wykonania warstwy przeciwwilgociowej w budynkach. Jest ona wykorzystywana pod wylewkę fundamentów oraz posadzek, zapewniając skuteczną ochronę przed wilgocią.

Czarna folia budowlana charakteryzuje się większą grubością, a także jest ona bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na wilgoć. Właśnie dlatego może być ona bezpiecznie używana podczas realizacji wielu obiektów budowlanych, na przykład odmów jednorodzinnych.

Czarna folia stretch do pakowania

Również folia czarna wykorzystywana jest podczas pakowania paczek. Do tego celu stosowana jest przede wszystkim folia czarna stretch, która jest folią cieńszą oraz rozciągliwą, a także ma ona właściwości klejące, czyli nałożona na powierzchnię lub na siebie dobrze do niej przywiera, zapewniając dzięki temu skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Czarna folia tego typu może być używana zarówno w procesach pakowania ręcznego, jak i maszynowego.

Parametry folii czarnej

Dobierając odpowiednią folię czarną, konieczne jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na jej przeznaczenie, a następnie na wymiary, które odnoszą się do jej grubości, szerokości oraz wysokości w belce.

Folia czarna – gdzie ją kupić?

Aktualnie folia czarna, zarówno przeznaczona do prowadzenia prac budowlanych, jak i pakowania, może być zakupiona w wielu firmach, a także bezpośrednio w zakładach zajmujących się jej produkcją.

Obecnie wielu przedsiębiorców decyduje się na zamówienie potrzebnej folii czarnej przez internet. Wyroby są wtedy dostarczane bezpośrednio do zamawiającego za pośrednictwem firmy kurierskiej.