Smog to nie bajka, to realny problem, który stanowi zagrożenie dla zdrowia naszego i naszych bliskich. Negatywne skutki długotrwałego wdychania smogu dotykają nie tylko układu oddechowego, ale także krwionośnego, serca czy mózgu.

Oczyszczacze, pozwalają na wyeliminowywanie z powietrza frakcji pyłów zawieszonych PM 2.5 pochodzących właśnie ze smogu, usuną także inne zanieczyszczenia powietrza, co czyni je skuteczną metodą do walki z pogarszającą się jego jakością.

Jaki wybrać oczyszczacz powietrza?

W trosce o dobro nasze i naszych bliskich, warto zainwestować w skuteczne oczyszczacze które filtrując i sterylizując powietrze, chroni nas przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Jeśli już zdecydujemy się na zakup oczyszczaczy powietrza, na pewno staniemy przed dylematem jaki wybrać oczyszczacz powietrza? Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać urządzenie pod pomieszczenie, w którym zamierzmy je umieścić. Oczyszczacz, aby był skuteczny, jego wydajność powinna być dopasowana do powierzchni pomieszczenia. Ważne jest też wnętrze oczyszczacza, złej jakości filtry, nie zapewnią dobrej jakości powietrza, dlatego wybierając odpowiedni dla naszych potrzeb model dobrze przyjrzyjmy się sposobom filtracji powietrza. Najskuteczniejsze oczyszczacze zostały wyposażane w filtr wstępny, węglowy, HEPA H13, a także jonizator powietrza, który wyeliminuje również wirusy, bakterie, czy inne patogeny. Złożoność procesu filtracji, to gwarancja czystego powietrza.

Co jeszcze jest ważne?

Warto zwrócić uwagę czy oczyszczacze, pracują cicho, to ważny aspekt tego typu urządzeń. Jeśli oczyszczacz działa bardzo głośno, będzie to uciążliwe i przeszkadzające w codziennych czynnościach, nie mówiąc już o tym, że nie umieścimy go w sypiali czy dziecinnym pokoju. Najlepsze oczyszczacze posiadają możliwość zmiany trybu na cichy lub nocny, w którym hałas jeszcze się zmniejszy.

Ważne są także dodatkowe funkcje, jak nawilżanie, blokada rodzicielska, jonizacja, czy możliwość sterowania przy pomocy aplikacji mobilnej. Jeśli ważny jest dla nas także wygląd, powinniśmy również przyjrzeć się rożnym producentom, których urządzenia wyglądają po prostu inaczej, dzięki temu możemy zawęzić nasz obszar poszukiwań.

A co z ceną?

Dylemat jaki wybrać oczyszczacz? Powinniśmy nieco rozwiać określając swój budżet, jaki chcemy przeznaczyć na zakup urządzenia, ponieważ rozpiętość cenowa jest dość zasadnicza. Oczyszczacze, które pracują bardzo dobrze, ale są z reguły przeznaczone do mniejszych powierzchni kupimy już za ok 1100zł, natomiast te najbardziej zaawansowane to nawet wydatek rzędu 10 000 zł. Jeśli na początku określimy swój budżet, łatwiej będzie pracownikowi sklepu doradzić nam, który z oczyszczaczy będzie jak najlepszy.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl