Chcecie być zdrowi i mieć świetną formę? Codziennie rano wypijajcie szklankę ciepłej wody z dodatkiem cytryny! Jestem pewna, że nie raz słyszeliście tę radę. Woda z cytryną to najlepszy lek na wszelkie problemy. Ten magiczny napój pomaga pozbyć się zaparć, usprawnia pracę jelit, oczyszcza organizm. I to nie wszystko. Korzyści z picia wody z dodatkiem cytryny są jeszcze większe. Oto kilka z nich.

Wypłukuje toksyny

Ciepła woda z cytryną działa moczopędnie, stymuluje produkcję enzymów, które oczyszczają wątrobę oraz bardzo delikatnie pobudza jelita do pracy. Większości toksyn pozbywamy się właśnie przez jelita, a cytrynowy napój skutecznie wypłukuje niestrawione resztki.

Poprawia koloryt cery

Nie od dziś wiadomo, że sok z cytryny działa rozjaśniająco. Wypijając każdego dnia szklankę wody z cytryną poprawimy koloryt naszej skóry. Po kilku tygodniach znikną przebarwienia, a wypryski będą pojawiać się coraz rzadziej, co powinny docenić zwłaszcza osoby ze skłonnością do trądziku

Poprawia odporność

Dzięki zawartości kwasu askorbinowego woda z cytryną działa jak naturalny lek przeciwzapalny, pomagając alergikom i astmatykom w dolegliwościach oddechowych.

Woda z cytryną usprawnia pracę jelit

Woda z cytryną doskonale sprawdza się na takie dolegliwości, jak wzdęcia, zaparcia, niestrawność czy zgaga. Zamiast więc sięgać po kolejne tabletki, wyróbcie w sobie nawyk codziennego wypijania wody z cytryną. Dodatkowo, codziennie wypijając wodę z cytryną pobudzicie wątrobę do efektywniejszej produkcji żółci – niezbędnej w procesie trawienia.

Nawadnia organizm

Właściwe nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne do jego zdrowego i prawidłowego funkcjonowania. Poranna szklanka ciepłej wody z cytryną pobudzi organizm i natychmiast dostarczy tkankom odpowiednie ilości płynu – w końcu przez całą noc zazwyczaj nic nie pijemy.

Poprawia humor

To nie żart. Woda z cytryną potrafi poprawić humor! Jak to możliwe? Dzięki witaminie C, która obecna jest w cytrynie. Witamina C jest bowiem naturalnym antydepresantem – rozwiewa wszelkie smutki i poprawia samopoczucie.